ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Turpinās ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Papildināts 2019.g. 4.februārī.

Vaiņodes vidusskolā turpinās ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” nodarbības

Vienmēr bērnus un jauniešus nodarbinājis jautājums- kas es būšu, kad izaugšu?  Par ko mācīties? Kuru profesiju izvēlēties pēc skolas beigšanas? Kā savu profesiju veiksmīgi atrada vecāki, skolas absolventi?

Sarunas par veiksmīgu karjeras izglītību un izvēli notikušas gan ar skolēnu vecākiem, skolotāju sanāksmēs, gan individuālās konsultācijās, gan klases stundās un dažādās praktiskās nodarbībās un ekskursijās.

Arī šajā m. g. septembrī  6. ab klašu skolēni, mācoties “Meža ABC”, apguva meža attīstības ciklu – no jaunaudzes līdz izaugušam mežam, tā uzzinot par mežkopja  profesijas daudzveidību.

Kārļa Vērdiņa Dzejas stundā aktieris Ēriks Vilsons veiksmīgi dzejas priekšnesumu saistīja sarunā par skolēniem pašiem, viņu pārdzīvojumiem, iekšējām sajūtām, kā arī ar saviem secinājumiem par dzejnieka, aktiera, mūziķa profesiju.

10. klases skolēni uzsāka mācības „Panākumu Universitātē”,  kas ir akreditēta profesionālās pilnveides izglītības programma jauniešiem. Visa mācību gada laikā, iepazīstoties ar veiksmīgu un profesionālu personību karjeras pieredzi, skolēni tiks ieinteresēti attīstīt savu personību attīstību, paplašināt savu redzesloku, gūt savus personīgos panākumus.

Tradicionālajā Miķeļdienas tirdziņā 2. – 4. klases tirgotāji gan patstāvīgi, gan ar vecāku palīdzību sakārtoja darbavietas – izlika preci, apsprieda cenas, sagatavoja iesaiņojumu, mācījās godīgas tirgošanās noteikumus – pārdot tikai pašu rokām izaudzēto, izcepto, izveidoto, skaitīja ienākumus, tādā veidā jau sākumskolā attīstītot  komerczinību  pamatus, kā arī prasmi pievilcīgi iesaiņot un pasniegt preci.

11. klases skolēni  apmeklēja  lielāko Latvijas skolēnu, jauniešu un skolotāju uzņēmējdarbības konferenci  “UZDRĪKSTIES UZVARĒT!”, kurā skolēni klausījās sabiedrībā zināmu uzņēmēju un personību, kas sevi  jau apliecinājušas uzņēmējdarbībā un ar to saistītās jomās, veiksmīgas karjeras stāstus, aicinājumu ikvienam domāt un nebaidīties likt drosmīgus pamatus savai nākotnei.

Gatavojoties Latvijas simtgadei, 14. septembrī, 8., 10. un 12. klases skolēni piedalījās Vaiņodes parka labiekārtošanā – stādīja košumkrūmus, krāsoja soliņus, meklēja tiem ērtāko izvietojumu,vairāk uzzināja par  ainavu arhitektu, dārznieku, kokkopju aroda īpatnībām.

11. un 12. klases audzēkņi  Ziemeļvidzemē  apmeklēja  vairākas ražotnes un uzņēmumus – šokolādes darbnīcu Trikātā, Ķoņu dzirnavās redzēja graudu pārstrādi par miltiem, vēroja, kā ar vairāk kā 100 gadus vecām iekārtām rūpnieciski notiek aitu vilnas pārstrāde par dziju, priecājās par gatavajiem izstrādājumiem. Rūjienas saldējuma rūpnīcā iepazinās ar ražošanas procesu, saldējuma sastāvu, veidiem. Straupes metālkalēja Daiņa Mežanča darbnīcā  vēroja dzelzs apstrādes procesu, izstrādājumu veidošanu,  tika dota iespēja izmēģināt dažas lietas pašiem.

7. klases skolēni, apmeklējot Ziemeļvidzemes ievērojamākās vietas, “apguva” gida profesiju SIA “Mārītes” profesionāla gida vadībā, uzzināja par karjeras iespējām tūrisma nozarē (Izdevumi par ekskursijas objektu apskati un nodarbībām tika apmaksāti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”finansējuma).

Oktobrī un novembrī visi 11. klases skolēni mācījās un saņēma Latvijas Universitātes “Apliecību par piedalīšanos dzīvesstāstu intervētāju treniņsemināra “Dzīvesstāstu mācībstunda” ciklā un atskaites intervijas iesniegšanu Nacionālās mutvārdu vēstures krājumam”. Uzklausot savu vecāku, radinieku un skolotāju dzīvesstāstus, jaunieši uzzināja arī par viņu karjeras veidošanos un profesijas izvēli.

Rudens brīvdienās skolēni pārstāvēja skolu “Labo darbu” festivālā Talsos. Mūsu skola tajā piedalījās ar 2 gados plašākajās akcijās paveikto – “Zoozīļuks 2016” (uz zoodārzu aizveda nodeva izžāvētu  3611,75 kg ozolzīļu), bet 2017. gada rudenī salasīja un pārstrādei SIA “Ābolīt’s” nodeva 2 240 kg ābolu un klausījās citu skolu labo darbu pieredzes stāstus. Šogad “Labo darbu” nedēļā skolēni salasīja un SIA “Ābolīt’s” konservu cehā pārstrādei nodeva vairāk kā 4000 kg ābolu. (Jaunās ogu, augļu un dārzeņu pārstrādes sezonas sākumā ieplānotas ekskursijas uzņēmumā, lai skolēni iepazītos ar uzņēmējdarbības, pārtikas tehnologa, menedžera u. c. profesijām Vaiņodes vidusskolas absolventes M. Ažēnas uzņēmumā.

Valstssvētku priekšvakarā ar skolēniem tikās pulkvežleitnants Ilvars Dreimanis, Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālizmeklēšanas dienesta priekšnieks, Vaiņodes vidusskolas 39. izlaiduma absolvents.

Katra  klase mūsu valsts 100 gadadienu atzīmēja pie svētku galda. 1. klases bērniem Jāņa mamma, profesionāla kūku cepēja, ierādīja konditora amata iemaņas – mācīja cept svētku torti. Tad bērni kopā ar vecākiem klāja svētku galdu un secināja, ka “tā bija labākā dzimšanas dienas svinēšana”.

Ziemassvētku radošajās darbnīcās “pašu rokām darināts” – visās klasēs tika darināti logu dekori – “sniegpārsliņu putenis”, vidusskolas meitenes cepa piparkūkas skolotāju pensionāru Ziemassvētku saldumu paciņām un Vaiņodes pansionāta iemītniekiem. Novada  Ziemassvētku egles rotāja  5. – 12. klases skolēnu darināti – izzāģēti un  nokrāsoti  rotājumi – 29 iemīļotu pasaku varoņi.

Semestra beigās 12. klasē mājražotāji  Ineta Jurķe – Miķelsone un Jānis Miķelsons (SIA „Miju”) vadīja radošo darbnīcu, kurā  skolēni tika iepazīstināti ar uzņēmējdarbību – kā pārtikā un kosmētikā izmantot  savvaļas un ārstniecības augus.

Praktiskajā nodarbībā katrs pats sev pagatavoja  augu tēju maisījumus, saņemot konsultācijas, kas ar ko sader kopā,  pagatavoja garšaugu maisījumus – pārtikas piedevas, un, izvēloties sev tīkamus komponentus, katrs gatavoja  ķermeņa skurbi.

2. klases bērni pirms izrādes “Sniegbaltīte un 7 rūķīši”  Liepājas teātrī  iepazinās ar izrādi veidojošo teātra darbinieku profesijām, to uzdevumiem un nozīmi katras izrādes veiksmīgai norisei, bet 5. klases skolēni bija ļoti iepriecināti par interesanto nodarbību Liepājas Leļļu teātrī, jo redzēja, kā strādā leļļu meistari, varēja izmēģināt lelles darbībā, noskaidrot arī citas teātrī nepieciešamās profesijas. (Izdevumi par ekskursiju objektu apskati un nodarbībām tika apmaksāti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”finansējuma).

2. semestrī

Karjeras stundā Marija Pečule, aviokompānijas AirBaltic stjuarte, 8. – 12. klašu skolēniem stāstīja, kā nolēma mainīt karjeru – kļūt par  stjuarti, kaut gan pēc 9. klases beigšanas mūsu skolā absolvēja Liepājas Em. Melngaiļa mūzikas skolu, (bērnības sapnis bija kļūt par dziedātāju), kādas zināšanas un rakstura īpašības svarīgas stjuartes darbā.

Janvārī vidusskolēni piedalījās RSU Liepājas filiāles rīkotajā  RSU semināru ciklā jauniešiem “Mana izvēle – MEDICĪNA”.

1. un 3. klases bērnus Keitas vecvecāki un arī citi kanisterapijas komandas “Canis Group Liepāja” biedri iepazīstināja ar neparastāku profesiju – kanisterpijas suņu sagatavošanu. Bērni skatījās suņu paraugdemonstrējumus, piedalījās jautrās stafetēs kopā ar suņiem.

Turpinot pagājušajā gadā iesākto tradīciju, kad meitenes guva labus panākumus ātradīšanas sacensībās Liepājas pilsētā, janvāra beigās šādas sacensības 6. – 11. klašu meitenēm notika mūsu skolā. Meitenēm pievienojās un savu prasmi pārbaudīja arī skolotāja Dace Čivžele.

==x==

Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

 Kopš projekta realizācijas sākuma Vaiņodes vidusskolas skolēni regulāri tiek iepazīstināti ar dažādām profesijām. Skolā ir viesojušies dažādu profesiju pārstāvji, kuri iepazīstinājuši ar sevis izvēlētajām profesijām, pastāstījuši, kā nonākuši līdz šādai izvēlei. Skolā ir viesojušies mūziķi, aktieri, mājražotāja un augstāko izglītības iestāžu pārstāvji, kuri snieguši informāciju par izglītības iespējām Latvijas lauksaimniecības universitātē un iegūto profesiju pieprasījumu darba tirgū.  Skolā viesojies “Mobilais planetārijs”, skolēniem bijusi iespēja pamācīties “Robotu skolā”. Tāpat skolēni ir devušies mācību ekskursijās ārpus skolas- devušies mācību ekskursijā uz Ziemeļvidzemi, viesojušies Rīgas Stradiņa universitātē, ZIINOO centrā Ventspilī, Marmelādes ražotnē un Lielajā Dzintarā Liepājā, kā arī apmeklētas citas vietas ar mērķi iepazīt dažādas profesijas.

Informācija ir pieejama arī www.vvskola.lv

Zemāk apraksti no dažiem spilgtākajiem pasākumiem.

Iepazīstam Ziemeļvidzemi

11. un 12. klases skolēni kopā ar audzinātājām Āriju Čerņavsku un Andu Žvaguli divas jaukas atvasaras dienas – 9., 10. oktobri pavadīja Ziemeļvidzemē. Pirmais mūsu apskates objekts bija šokolādes darbnīca Trikātā, kur iepazināmies ar šokolādes sastāvu, veidiem, īpašībām, ietekmi uz cilvēka organismu, izstrādājumu veidošanu un paši izveidojām savu našķi.
Pēc tam ceļš veda uz Ķoņu dzirnavām pašā Igaunijas pierobežā, kur izpētījām graudu pārstrādi par miltiem un vērojām, kā ar vairāk  kā 100 gadus vecām iekārtām rūpnieciski notiek aitu vilnas pārstrāde par dziju, priecājāmies par gatavajiem izstrādājumiem – segām, spilveniem, krēslu paliktņiem, pirts cepurēm u.c.
Pēcpusdienā iepazināmies ar saldējuma sastāvu, veidiem, ražošanas procesu un degustējām dažādus saldējuma veidus  Rūjienas saldējuma rūpnīcā.
Pievakarē Mazsalacā apmeklējām muzeju, kur vērojām mākslinieka Valtera Hirtes (1913.-1983.g.)  mūža veikumu – velniņu un ievērojamu cilvēku kokā izgrieztās figūras; iepazināmies ar veco, bet ejošo velosipēdu kolekciju, jo Gustava Ērenpreisa (velosipēdu fabrikas dibinātāja un ražotāja no 1927.- 1940.g.)  dzimtas  saknes meklējamas šeit; apskatījām Kanādā dzīvojošās novadnieces Valdas Andersons savākto rotaļu -suvenīru pelīšu kolekciju, ceļojošo Latvijas novadu tautas tērpu kolekciju, zvanu kolekciju, senajiem mazsalaciešu dzimtu kokiem.
Nākošais rīts sākās ar rudenīgās dabas baudīšanu – pastaigu pa Skaņākalna Dabas parku, vērojot sarkanās klintis Salacas krastos un aizsargājamā ģeoloģiskā objekta – augstākā baltā smilšakmens atseguma Gaujas krastā – Sietiņieža dabas takas izstaigāšanu.
Straupē pabijām metālkalēja Daiņa Mežanča darbnīcā, kur vērojām dzelzs apstrādes procesu, izstrādājumu veidošanu. Zēniem tika dota iespēja izmēģināt dažas lietas pašiem. Salonā apskatījām izveidotos metālkalumus un uzzinājām, ka daudzi viņa darbi izvietoti Vecrīgā Doma laukuma apkārtnē.
Pēc tam devāmies uz Straupi, lai priecātos par Vējiņu pazemes ezeriem-  avotu izskalotām smilšakmens pazemes alām Braslas krastā, kuras pildītas ar ūdeni.
Atpakaļceļā uz mājām apstājāmies Rīgā, kur 12.klase apmeklēja anatomikuma muzeju, bet 11. klase piedalījās nodarbībā LU Zinātniskajā bibliotēkā.
Sakām paldies mūsu gidei Liegai Gruntiņai un šoferim Jurim Strēlim un novada pašvaldībai par lielisko ekskursiju.
Izdevumi par ekskursijas objektu apskati tika apmaksāti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” un iniciatīvas „Latvijas skolas soma finansējuma.

Par mazāk zināmo mediķu profesijā.

2018.gada 22. maijā skolotāja  Ārija Čerņavska Vaiņodes vidusskolas skolēnus iepazīstināja ar mediķu profesijas mazāk zināmo “pusi” – 10. klases meitenes ekskursijā RSU Anatomikumā  uzzināja par nodarbībām, kas topošajiem mediķiem ir neatņemama studiju sastāvdaļa  un bez kurām par ārstu kļūt nevar. Šeit RSU medicīnas studenti profesionāļu vadībā apgūst anatomijas un antropoloģijas pamatus, kā arī mācās izmantot moderno tehnoloģiju iekārtas ārsta darbā.

Nukleārās medicīnas centrā Edgars Mamis, (mūsu skolas absolvents) vecākais radioaktīvo vielu ķīmiķis, dabaszinātņu maģistrs ķīmijā, iepazīstināja ar savu profesiju un darba pienākumiem  – ražot radioaktīvus izotopus – vielas vēža diagnostikai un ārstēšanai.  Tika demonstrēts, kā ar radioaktīvu izotopu iezīmētas vielas atrod ķermenī vēža šūnas un tās “iezīmē”, tādejādi nosakot precīzu vietu, lai notiktu ārstēšanas process

Meitenes uzzināja arī par karjeras izaugsmes iespējām medicīnas zinātnē, ķīmijas zinātnes nozīmi farmācijas nozarē, kā arī ķīmiķa profesijas saistību ikdienas darbā ar fiziķa, matemātiķa, biologa profesiju.

Mobilais planetārijs

2018.gada 4. aprīlī nodarbībā “Mobilais planetārijs” 1. – 6. klašu skolēniem bija iespēja pārliecināties par inženierzinātņu daudzveidību, jo planetārijā tiek izmantotas ciparu tehnoloģijas. Skolēni nodarbībā kosmosu iepazina mūsdienīgā formātā, bija iespēja uzskatāmā, saistošā, vienkāršā un saprotamā formātā ieskatīties astronomijas, bioloģijas un dabaszinātnes pasaulē, iepazīt ar to saistītās profesijas, tajā skaitā arī “kosmiskās” profesijas.

Pēc nodarbības skolēni dzirdēto un redzēto pārrunāja, vadītāji, atbildot uz jautājumiem, vēlreiz “nostiprināja”  visu iegūto informāciju.

Nodarbības robotu skolā.

Piektdien, 2018. gada 23. martā, Vaiņodes vidusskolā notika 2. – 4. klašu nodarbības “Robotu skolā” kur uzņēmējs Kaspars Čabs ar savu projektu “AgirVision robotu skola” piedāvāja neparastu veidu, kā bērniem jau sākumskolas vecumā veicināt interesi par inženierzinātnēm un robotiku un ar tām saistītos mācību priekšmetus, kā arī iepazīt un izprast konstruktora, inženiera un dažādu citu eksakto zinātņu darbinieku profesijas.
Nodarbībās skolēni mācījās likt kopā robotus ne tikai pēc instrukcijas, bet darbojās arī praktiski – izgudrojot tos paši, kā arī programmējot robotus pēc saviem uzskatiem. Bērni strādāja gan individuāli, gan nelielās grupās, mācījās sadalīt pienākumus, komunicēt savā starpā, rast radošus uzdevumu risinājumus, veidot reālo objektu un parādību modeļus.
Iegūtās zināšanas neaprobežojās tikai ar vienkāršu konstruktoru uzbūvi, notika arī dažādas STEM orientētas apmācības, sākot ar magnētisma pamatiem, elektrības pamatiem. Bērni uzzināja par konstruktoru un inženieru profesijas daudzveidību, iegūto zināšanu un prasmju vērtību un lomu dzīvē.

Mācību ekskursija uz Ziemeļvidzemi un Tartu.

2017.gada 16.un 17. novembrī Vaiņodes vidusskolas 7.un 9.klase devās ekskursijā uz Ziemeļvidzemi un Tartu.

Lai ceļš būtu interesants, gide Santa Avotiņa bija sagatavojusi skolēniem uzdevumus, un viņi iejutās gida profesijā. Nedaudz iepazinušies ar gides sagatavoto materiālu, zēni un meitenes pie mikrofona stāstīja par vietām, kuras redzējām  pa ceļam.

Uzzinājām par Inčukalna gāzes krātuvi, ar ko interesanta Straupe, Ragana, par senāko transporta darbinieku  – “Gaujas plostnieku galvaspilsētu”. Jaunie gidi stāstīja  par Valmieru un Valmiermuižu, Valku un Valgu. Skolēni atzina, ka gida darbs nemaz nav viegls kā liekas, sēžot autobusa sēdeklī. Santa savukārt mācīja skolēniem, kā labāk stāstīt, kā gida runu piemērot dažādai auditorijai.

Vidzemes augstskolā Valmierā iepazināmies, kādas studiju programmas šajā skolā ir vilinošas jaunajiem studentiem.

Ceturtdiena mūs lutināja ar labu laiku, tādēļ devāmies uz Taeveskojas klinti, kur redzami Devona perioda iežu atsegumu  ap 230 miljoni seni veidojumi. Apmeklējām Ledus laikmeta muzeju un 4D kino.

Otrās dienas rīts sākās ar pastaigu pa Tartu. Par pilsētu stāstīja Ilze Saunāja- Varv, kura ir Latviešu biedrības vadītāja Tartu. Bijām arī Tartu universitāti, kurā mācījušies daudzi ievērojami latviešu kultūras un zinātnes darbinieki, bet  AHA zinātnes centrs pārsteidza ar zinātnes atklājumiem.

Garais mājupceļš pagāja pavisam nemanot, jo teiciens, ka latvieši ir dziedātāji,  bija akurāt par mums. Tika sagatavoti priekšnesumi valsts svētku koncertam”, jo tāds piederas, sagaidot valsts dzimšanas dienu. Balsis bija iesildītas un darbi sadalīti, plkst. 18:00, kad iebraucām Rīgā,  koncerts varēja sākties.

Galvaspilsētas noformējums bija izcils un aiz autobusa loga nepārtraukti mainījās, un tas radīja svētku sajūtu.  Koncertu vadīja skolotāja Iveta Mame, svētku uzrunu teica Aija Grēbere,bet par Latvijas valsts dzimšanas dienu tieši 18. novembrī izstāstīja Santa Avotiņa. Pirms muzikālajiem priekšnesumiem koncertā tika pasniegti apbalvojumi par labākā gida titulu, kuru saņēma Gints Greikšis, Daniels Jurjevs, Anna Troika un Linda  Marija  Ribčika.

Koncertā skolēnu izpildījumā skanēja dažādas dziesmas un dzeja. Pēc skolēnu pieprasījuma koncerta noslēgumā  tika dziedāta valsts himna un teikti laba vēlējumi Latvijai dzimšanas dienā.

Sagatavoja Vaiņodes novada domes projektu vadītājs Oskars Zvejs un karjeras konsultante Māra Tamuža. 

==x==

Informācija papildināta 2018.g. 8.jūnijā.

Vaiņodes novada pašvaldība kā projekta partneris piedalās ESF projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Sadarbības līgums par projekta īstenošanu starp Valsts izglītības attīstības aģentūru un Vaiņodes novada pašvaldību noslēgts 2017. gada 15. martā.

Projekta specifiskais mērķis ir “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.”

Projekta ietvaros noslēgts līgums ar karjeras konsultanti Māru Tamužu, kura pienākumus pilda Vaiņodes vidusskolā (Izmēģinājumskola) un Vaiņodes internātpamatskolā (Projektā neiesaistītā skola). Atbilstoši Sadarbības līguma grozījumiem (18.10.2017.), Vaiņodes vidusskolā projektā  ir iesaistīti 239 skolēni, bet Vaiņodes internātpamatskolā 26 skolēni.

Projekta ietvaros skolēniem ir iespēja mācību ekskursiju ietvaros apmeklēt dažādas iestādes un ražotnes, lai iepazītos ar profesijām, kā arī uzaicināt dažādu profesiju pārstāvjus pie sevis skolā, lai noklausītos viņu stāstījumus par dažādām profesijām.

==x==

Papildināts 2017.g. 29.novembrī.

Projekta ietvaros noslēgts līgums ar karjeras konsultanti Māru Tamužu, kura pienākumus pilda Vaiņodes vidusskolā (Izmēģinājumskola) un Vaiņodes internātpamatskolā (Projektā neiesaistītā skola). Atbilstoši Sadarbības līguma grozījumiem (18.10.2017.), Vaiņodes vidusskolā projektā  ir iesaistīti 239 skolēni, bet Vaiņodes internātmatskolā 26 skolēni.

Projekta ietvaros skolēniem ir iespēja mācību ekskursiju ietvaros apmeklēt dažādas iestādes un ražotnes lai iepazītos ar profesijām, kā arī uzaicināt dažādu profesiju pārstāvjus pie sevis skolā, lai noklausītos viņu stāstījumus par dažādām profesijām.

==x==

Vaiņodes novada pašvaldība 2017.gada 22.martā ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Projekta finansējuma saņēmējsValsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA)
Projekta sadarbības partnerisVaiņodes novada pašvaldība
Projekta īstenošanas pamats2016. gada 7.jūnija Ministru kabineta noteikumi Nr.359 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanas noteikumi”

Projekta specifiskais atbalsta mērķis

Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs
Sadarbības līguma ietvaros īstenojamās projekta darbības3.darbība “Specifiskā atbalsta īstenošanā iesaistīto vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu pedagogu karjeras konsultantu un karjeras atbalsta īstenošanā iesaistīto speciālistu papildizglītība karjeras atbalsta pasākumu īstenošanas jautājumos”.

 6.darbība “Karjeras atbalsta pasākumu (tai skaitā karjeras informācijas, karjeras izglītības un karjeras konsultāciju) īstenošana specifiskā atbalsta īstenošanā iesaistīto izglītības iestāžu izglītojamiem visos Latvijas novados un republikas pilsētās”.

Projekta specifiskā atbalsta mērķa grupaPašvaldības dibinātās vispārējās (tai skaitā speciālās) izglītības iestādes un to izglītojamie
Projekta izmēģinājumskolas (iesaistītās izglītības iestādes)Vaiņodes vidusskola

 

Projektā neiesaistītās izglītības iestādesVaiņodes internātpamatskola
Projekta īstenošanas termiņš pašvaldībā2017.gada 22. marts – 2020.gada 30.decembris

Finansējums

Pašvaldības projekta darbību nodrošināšanai paredzētais finansējums tiek aprēķināts un piešķirts uz katru mācību gadu projekta īstenošanas laikā, nosakot maksimālo pieejamo finansējumu vienam mācību gadam atbilstoši  izglītojamo skaitam pašvaldības izglītības iestādēs.
Kontaktinformācija Vaiņodes novada domes projektu vadītājs Oskars Zvejs
Tālrunis: 63464500; 26360817
 E-pasts:  projekti@vainode.lv

Komentēšana nav pieejama.

Publicēts: 2017. gada 29. novembris
 • Arhīvs

 • Vārda diena

  Rasma, Rasa un Maira
 • Laikapstākļi Vaiņodē

  Vaiņode

  °C
  Gaisa spiediens: hPa
  Vēja stiprums: m/s
  Vēja virziens: