Aprīlis kultūras namā

          Vaiņodes novadam ir paveicies, ka ir tik liels, skaists un sakopts kultūras nams!

          Aprīlis kultūras namā iesākās ar lekciju “Kā saglabāt harmoniju ikdienā”. Šai straujajā tehnoloģiju attīstības laikmetā, kad “informācijas gūzma tevi apēd” ir ļoti svarīgi sevī saglabāt fizisko, emocionālo un sociālo līdzsvaru. Lektore aicināja ielūkoties sevī un palīdzēja dot atbildes, kāpēc un tieši tagad ar mani notiek tas, kas notiek.

          Mazie novada dziedātāji no  pirmskolas izglītības iestādes “Zīlīte” un mūzikas skolas (pavisam 23 bērniņi) no gada sākuma cītīgi bija gatavojuši dziesmiņas un tās izdziedāja konkursā “Cālis-2019”. Mazie “cālēni” priecēja savus vecākus, draugus, radus un visus klātesošos ar skanīgiem priekšnesumiem. Tas bija satraucoši rosīgu, pozitīvu emociju pārpilns pasākums katram dalībniekam un apmeklētājam. Foto: https://failiem.lv/u/vsxz9xej

          Saldus tautas teātris pie mums viesojās ar izrādi “Vakars ar pīlādžu tēju”. Izrāde bija sirsnīgs atmiņu stāsts par sievietes dzīves līkločiem, kuri vienlaikus bija arī Latvijai svarīgi vēstures pavērsieni. Šī izrāde Saldus teātrim ir atnesusi vairākas godalgas un balvā ir dota iespēja izrādi nospēlēt Dailes teātrī uz lielās skatuves.

         Leģendārais Liepājas mūziķis un grupas “Līvi” dibinātājs Juris Pavītols šopavasar svin savu 70. dzimšanas dienu. Dāvana mums visiem bija jubilejas koncerts “Starp debesīm un zemi”, kas 6. maijā notika koncertzālē “Lielais Dzintars”. Vaiņodē 18. aprīlī Juris uzstājās ar koncerta akustisko versiju. Tika izspēlētas un izdziedātas dziesmas no 1972. gada – pirmās mīlas dziesmas, roka balādes un vēlāku gadu skaņdarbi. Daudzas dziesmas stāsta par latvieša spītu un gara stiprumu, kas ir mūsu tautas pamatvērtība. Foto: https://failiem.lv/u/sthyhk6u

          Lieldienās bērni skatījās aizraujošu multenīti, kur Lote ar mazo māsiņu Rozīti palīdzēja zinātniekiem atrast un ierakstīt mītiskā pūķa dziedāšanu.

         Aprīlī uz pirmo tikšanos tika aicināti visi, kam patīk adīt, tamborēt, šūt,… Biju patīkami pārsteigta, cik mēs – vaiņodnieces esam čaklas, talantīgas rokdarbnieces, kādi interesanti darbiņi top mūsu mājās! Pavasaris nāk ar saviem darbiem un rokdarbi nedaudz jānoliek malā. Šo sezonu pēdējā tikšanās 13. maijā plkst. 19:00, ieskicēsim nākotnes plānus rudenim.

          Visu aprīļa mēnesi kultūras nama foajē bija skatāma Vaiņodes mūzikas skolas mākslas nodaļas audzēknes Līgas Matisones darbu izstāde.

          Arī maijā aicinu, Jūs, būt kopā dažādos kultūras pasākumos:

12. maijā plkst. 14:00 – Mātes dienai veltītajā koncertā latviešu komponistu sirsnīgākās melodijas izdziedās Liepājas tautas mākslas un kultūras centra vokālais ansamblis “Šokolāde”. Ieeja: 1,-eiro, bērniem un skolēniem ieeja brīva. 

13. maijā 19:00 – šīs sezonas pēdējā tikšanās rokdarbu pulciņam.

16. maijā 16:00 –jaunā dokumentālā filma “No Ghetto līdz Olimpiādei”, kas stāsta par vienu no jaunā olimpiskā sporta veida 3×3 basketbola pasaules labākajām komandām – “Ghetto Basket” un Latvijas izlases spēlētājiem – Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani, Agni Čavaru un Edgaru Krūmiņu.

17.maijā – Vaiņodes novada čempionāts Zolītē 6.posms.

18. maijā – Muzeju nakts ar tēmu “Tālavas taurētājs”. Sporta cienītājiem – novada čempionāts makšķerēšanā ar pludiņu 1.posms un novada čempionāts ielu futbolā 1.posms  “Muzeju nakts 2019” kausa izcīņa.

25. maijā – Eiropas parlamenta vēlēšanu diena.

26. maijā – Vaiņodes mūzikas skolas jubilejas koncerts un izlaidums.

27. maijā – Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas stīgu nodaļas koncerts.

Maija mēnesī savus darbiņus publiskai apskatei ir iedevusi Kate Grundmane.

Kultūras namā mājvieta ir:

* Vaiņodes novada jauktajam korim (mēģinājumi notiek katru pirmdienu 19:00);

* amatierteātrim “Kuratieši” ( mēģinājumi notiek katru ceturtdienu 19:00).

Aicinu ielūkoties sevī un apjaust, cik esam talantīgi, uzņēmīgi un bagāti ar dažādām radošam idejām!

          Dzīves straumēm krāsu ir daudz,
          Dzīves dienām ceļu bez gala.
          Vajag zināt, kur tavējais sauc,
          Kur tavs sapnis un debesu mala.

Uz tikšanos!

Vadītāja kultūras jomā Vaiņodē, Sarmīte Volkova.

Author: Armands Radzuška