16 ekipāžas ņem dalību Leišmalītes tūrisma rallijā

Jau otro gadu startē tūrisma rallijs “Brauc un priecājies Leišmalītē”. Gluži tāpat kā iepriekšējo reizi, rallija maršruts veda cauri Vaiņodes un Priekules novadiem, iekļaujot 9 kontrolpunktus un 24 apslēptos punktus.

Lai arī diena iesākās ar visai pamatīgu lietu, tas netraucēja 16 ekipāžām (tas ir rallija rekords!), kopumā 69 dalībniekiem, doties uz Vaiņodi, lai piedalītos novadus izzinošā pasākumā. Ekipāžas bija sabraukušas no Vaiņodes, Vībiņiem, Priekules, Kalētiem, Gramzdas, Virgas, Liepājas, Kuldīgas un Dzeldas. Jāuzteic arī tas, ka teju puse no dalībniekiem īpaši bija piedomājuši pie sava vizuālā tēla, kā rezultātā Vaiņodes kultūras namā no rīta uz reģistrēšanos rallijam pulcējās dažnedažādi dalībnieki – skrullīši, biz biz mārītes, zilonīši, meitenes ar ziedu vainagiem, čigānietes.

Deviņos kontrolpunktos, kuri bija atrodami izmantojot koordinātas, bija sagatavoti dažādi uzdevumi, citur vieglāki, citur grūtāki. Atrodot kontrolpunktu, izpildot doto uzdevumu, ekipāža nopelnīja apstiprinošu zīmogu, tādā veidā papildinot savu punktu bagāžu. Savukārt apslēptie punkti bija pa ceļam (daži pat ne pa ceļam) atrodami, ja vērīgi ieskatās.
Rallija gaitā dalībnieki iesūtīja fotogrāfijas ar atrastajiem apslēptajiem punktiem, kā arī interesantus kadrus no kontrolpunktiem, kurus pēc tam visi dalībnieki varēja apskatīt uz lielā ekrāna. Interesanti, ka katrai komandai bija savs redzējums, kā pēc iespējas radošāk nofotografēties pie objektiem.

Baudot silto zupu finišā, rallija dalībnieki ar konkurentu ekipāžām izrunāja savas stratēģijas un minēja, ka ir gandarīti par pavadīto dienu.
Apbalvošanā dalībnieki dalījās iespaidos, teikdami, ka nemaz tik vienkārši vis nebija, bija vietas, kas tika apmeklētas pirmo reizi. Kā arī, ja rallijs notiks arī nākamgad, viņi noteikti piedalīsies.

Īpašs paldies Embūtes TIC meitenēm un Bakūzes muižas saimniekiem par aktīvu iesaisti un palīdzēšanu, lai rallijs izdotos. Paldies Vaiņodes un Priekules novada pašvaldībām. Liels paldies Daigai par viesmīlīgo uzņemšanu Vaiņodes kultūras namā un palīdzīgu roku pasākuma organizēšanā!

Bildes:
Bildes no pasākuma dalībniekiem: https://failiem.lv/u/y7phm5j7
Bildes (K. Dundure): https://failiem.lv/u/j5uaw8ue

Ilze Strēle, Vaiņodes novada tūrisma speciāliste

Teju 70 rallija dalībnieki gaida apbalvošanu Vaiņodes kultūras namā.

Author: Armands Radzuška