2020. gada lauksaimniecības skaitīšana turpinās

Rīga, 19.11.2020.

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) arī ārkārtējā situācijā turpina datu vākšanu 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanai, kas noslēgsies 22. decembrī.

Patlaban lielākā daļa – 60 % lauku saimniecību jau ir sniegušas 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanai nepieciešamo informāciju, tomēr līdz gada beigām dati jāiegūst vēl par aptuveni 26 000 jeb 40 % lauku saimniecību.

Aicinām atsaukties atlikušās lauku saimniecības un iesniegt lauksaimniecības skaitīšanai nepieciešamo informāciju! 2020. gada Lauksaimniecības skaitīšana nodrošinās šīs desmitgades informatīvo bāzi par lauksaimniecības nozari un kalpos par pamatu nozares analīzei un lēmumu pieņemšanai, kā arī lauksaimniecības politikas un lauku attīstībai Latvijā un Eiropas Savienībā, kā arī būs nozīmīgs pamatojums nozares atbalsta noteikšanā.

Visērtāk lauksaimniecības skaitīšanas datus joprojām ir iesniegt tiešsaistē e.csb.gov.lv, pieslēdzoties ar jau esošo lietotāja vārdu un paroli, vai pēc reģistrēšanās kļūt par sistēmas lietotāju. Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 ietekmes mazināšanai intervijas lauku saimniecībās ir ierobežotas, tādēļ intervētāji zvana un datus ievāc pa telefonu. Informāciju var sniegt arī pa bezmaksas tālruni 80202808 darbdienās pl. 8.30–17.00.

“Atšķirībā no iepriekšējās lauksaimniecības skaitīšanas 2010. gadā šajā skaitīšanā anketu aizpildīt ir trīsreiz ātrāk – informāciju, kas pieejama dažādos lauksaimniecības reģistros, mēs neprasām sniegt atkārtoti, tā jau ir mūsu rīcībā. Jāvelta laiks, lai aizpildītu aptuveni trešdaļu no skaitīšanas informācijas, kas nav pieejama nevienā valsts reģistrā,” uzsver CSP Lauksaimniecības un vides statistikas departamenta direktors Armands Plāte.

Saimniecībām ir jāiesniedz vispārīga informācija par lauku saimniecību, tās īpašnieku, lauksaimniecībā izmantojamās zemes izmantošanu, lauksaimniecības dzīvnieku skaitu, lauksaimniecības dzīvnieku novietnēm un mēslošanas līdzekļu apsaimniekošanu, kā arī lauksaimniecībā nodarbinātajiem un citām saimniecības aktivitātēm.

Lauku atbalsta dienestā iesniegto informāciju par lauksaimniecība kultūraugu platībām un Lauksaimniecības datu centrā iesniegtos datus par lauksaimniecības dzīvnieku skaitu un novietņu infrastruktūru nav atkārtoti jāsniedz lauksaimniecības skaitīšanā.

Kopš septembra ar lauku saimniecībām sazinās CSP intervētāji vai Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra lauku attīstības speciālisti un ievāc 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanai nepieciešamos datus. 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanas datu vākšana turpināsies līdz 22. decembrim. CSP uzsāka 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanas datu vākšanu tiešsaistē 15. aprīlī.

Aktuālā informācija par 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanu pieejama CSP vietnē csb.gov.lv/lauki2020

CSP speciālisti atbildēs uz jautājumiem par anketas aizpildīšanu pa bezmaksas tālruni 80202808 darbdienās pl. 8.30–17.00 vai e-pastā ls2020@csb.gov.lv.Mediju jautājumi:
Komunikācijas daļa
E-pasts: media@csb.gov.lv
Tālr.: 6736662127880666
www.csb.gov.lv

www.twitter.com/csp_latvija
www.facebook.com/csplatvija

Author: Rolands Mozrims