25.martā būs skatāms trešais NVA EURES tiešsaistes raidījums “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”

25.martā plkst. 16.00 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES Latvia Facebook lapā (https://www.facebook.com/eureslatvia) būs skatāms trešais tiešsaistes raidījums remigrācijas atbalstam  “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, kurā NVA EURES konsultants Andris Segliņš kopā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāvi informēs interesentus par dzīvesvietas deklarēšanu, atgriežoties no ārvalstīm Latvijā, kā arī par uzturēšanās atļaujas saņemšanu tiem atbraucēju ģimenes locekļiem, kuri ir citas valsts pilsoņi.

Tiešsaistes raidījumu ciklu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, balstoties uz savu darba pieredzi un piesaistot dažādu jomu ekspertus, veido NVA EURES darba mobilitātes konsultanti, lai sniegtu remigantiem aktuālāko informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, valsts un pašvaldību institūciju pakalpojumiem un atbalstu, nepieciešamo dokumentu kārtošanu gan ārvalstī, pirms aizbraukšanas, gan Latvijā, atgriežoties, par bezdarbnieka pabalsta eksportu, nodokļiem, dzīvesvietas deklarēšanu, bērnu pieteikšanu bērnudārzā vai skolā, iegūtās kvalifikācijas atzīšanu un veselības pakalpojumiem Latvijā,  kā arī citiem svarīgiem jautājumiem.

Cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījumi skatāmi EURES Latvia Facebook lapā katra mēneša pēdējā ceturtdienā plkst.16.00. Tiešsaistes translācijas sekotāji EURES Latvia Facbook lapas komentāru sadaļā var uzdot savus jautājumus, kā arī vienoties par attālinātām EURES konsultācijām.

Pirmajā raidījumā, kas tika pārraidīts 28.janvārī, skatītājiem bija iespēja iepazīties ar visiem NVA EURES konsultantiem, kuri strādā Latvijas reģionos, uzzināt, kādi pakalpojumi remigrācijas atbalstam tiek piedāvāti, kā meklēt informāciju NVA mājaslapā un kādi jautājumi visbiežāk tiek uzdoti NVA EURES konsultantiem.

Otrajā raidījumā, 25.februārī, NVA EURES konsultants Andris Segliņš kopā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pārstāvi informēja, kā mītnes valstī pieprasīt bezdarbnieka pabalstu un kā to eksportēt uz Latviju, izskaidroja U1 un U2 dokumentu nozīmi un to noformēšanas kārtību, stāstīja par kļūdām, kuras visbiežāk tiek pieļautas, kārtojot formalitātes, kas saistītas ar sociālo apdrošinājumu bezdarba gadījumā.  

Cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistesraidījumu ieraksti ikvienam interesentam ir pieejami EURES Latvia Facebooklapā. Raidījuma “EURES atbalsts remigrācijai” ierakstu Jūs varat noskatīties šeit: https://fb.watch/3UqqTbO-9y/, savukārt raidījuma “Bezdarbnieka pabalsts un tā eksports” ierakstu – šeit: https://fb.watch/3UmuRY0ysW/.

Ceturtais cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” raidījums tiks pārraidīts 29.aprīlī, tas būs veltīts jautājumiem, kas saistīti ar uzņēmējdarbību Latvijā. Skatītāji uzzinās, kādi pirmie soļi ir jāveic, lai uzsāktu uzņēmējdarbību, kādas atbalsta iespējas ir pieejamas, kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) var palīdzēt jaunajiem uzņēmējiem un kā diaspora var iesaistīties Latvijas ekonomikā.

Uz tikšanos katra mēneša pēdējā ceturtdienā!

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures
E-pasts: eures@nva.gov.lv
Facebook: https://www.facebook.com/eureslatvia
Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia
Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 EURES čats:

https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisers

Author: Rolands Mozrims