59 komandas no visas Latvijas apņēmušās mainīt ikdienas paradumus, samazinot radīto atkritumu apjomu

Valsts izglītības satura centra un “Zaļā josta” izsludinātajā izaicinājumā skolēniem “Atkritumiem NĒ” ir pieteikušās 59 komandas no visas Latvijas, kas ir apņēmušās mainīt ikdienas paradumus tīrākas vides labā. Izaicinājuma “Atkritumiem NĒ” dalībniekiem ir uzdevums mēneša laikā mainīt savus un savas ģimenes ikdienas paradumus, cenšoties maksimāli samazināt radīto atkritumu apjomu. Izaicinājums balstīts uz bezatkritumu dzīvesveida filozofiju, aktualizējot dažādus veidus, kā dzīvot videi draudzīgāk, samazinot patērēto resursu apjomu un radīto atkritumu daudzumu.

Turpmākā izaicinājuma norises gaitā tā dalībnieki uzskaitīs nedēļas laikā radītos atkritumu apjomus, izvērtēs to ietekmi uz vidi un izstrādās plānus, kā un kādus atkritumus iespējams neradīt. Izstrādātos plānus komandas centīsies ieviest ikdienā, izvērtējot tā efektivitāti un aprakstot rezultātus. Izaicinājuma noslēgumā komandas dalīsies ar galvenajiem secinājumiem un ieteikumiem video formātā, kas būs skatāmi projekta vietnē www.tirailatvijai.lv.

“Izaicinājumam atsaucies pārsteidzoši liels dalībnieku skaits,” par projekta sasniegumiem priecājas tā autore Valsts Izglītības satura centra pārstāve Inese Liepiņa, norādot, ka organizatori tic, ka šis būs tikai pirmais no komandu dalībnieku spertajiem soļiem tīrākas vides labā. “Izaicinājums ir sācies visiem, jo patiesais rezultāts būs – ar iegūtajiem video ieteikumiem un stāstiem iedvesmot visu Latviju izaicināt sevi pārmaiņām,” norāda I. Liepiņa.

“Lai izpildītu Eiropas Parlamenta izstrādātās direktīvas prasības atkritumu apsaimniekošanas jomā, esam spiesti radikāli mainīt ne tikai atkritumu apsaimniekošanas sistēmas būtību, uzlabojot otrreizējo izejvielu dalītu vākšanu un pārstrādi Latvijā, bet arī pilnībā mainīt iedzīvotāju domāšanu un ikdienas paradumus, ievērojami samazinot ikdienā radīto atkritumu apjomu,” skaidro projekta līdzorganizatore, “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. “Tāpēc ceram, ka izaicinājums “Atkritumiem NĒ” kļūs par uzskatāmu pierādījumu, ka ikviens no mums ir spējīgs uzlabot savu dzīvi un atteikties no lieku iepakojuma materiālu lietošanas, ievērojami mazinot mājsaimniecības radīto sadzīves atkritumu daudzumu,” norāda L. Kubliņa.

Izaicinājumu organizē Valsts izglītības satura centrs un “Zaļā josta” ar beziepakojuma veikalu “Burka”, “Turza”, “Zemes draugs”, “Ber un Sver”, “Ieber.lv” atbalstu.

Papildu informācija:

Laima Kubliņa, 26710793, laima.kublina@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv

Inese Liepiņa, 60001630, inese.liepina@visc.gov.lv, www.visc.gov.lv

Author: Armands Radzuška