Aicinājums iesaistīties Dienvidkurzemes novada ģerboņa izveidē

Līdz ar īstenoto administratīvi teritoriālo reformu, kuras rezultātā astoņi bijušie novadi (Aizputes, Durbes, Priekules, Nīcas, Vaiņodes, Pāvilostas, Grobiņas, Rucavas) veido jauno Dienvidkurzemes novadu, notiek jaunas mājaslapas, kā arī vizuālās identitātes un ģerboņa izstrāde, kurā aicinām iesaistīties ikvienu interesentu.

Pagaidām, kamēr Dienvidkurzemes novada mājaslapa vēl nav gatava, informācija tiek ievietota bijušo novadu mājaslapās. Visa novada iedzīvotājiem aktuālā informācija papildus tiek publicēta arī bijušā Grobiņas novada mājaslapā www.grobinasnovads.lv.

Lai būtu vieglāk atrast informāciju, vietnē dkn.lv izvēlieties sev vajadzīgā bijušā novada ģerboni – uzklikšķinot uz tā, nonāksiet attiecīgajā mājaslapā.

Ja vēlaties sekot līdzi novada aktualitātēm vietnē Facebook, meklējiet to bijušo novadu profilos, kā arī profilā @Dienvidkurzeme, kur koncentrēta visa svarīgākā informācija, tur piektdienās atradīsiet arī nedēļas nogales kultūras pasākumu apkopojumu.

Līdztekus jaunās mājaslapas izveidei notiek arī Dienvidkurzemes novada ģerboņa izstrāde. Novadā, kurā apvienojušies astoņi spēcīgi novadi ar dziļām vēstures saknēm, kultūras tradīcijām un citām vērtībām, šis darbs ir nopietns un vienlaikus radošs, tāpēc aicinām tajā iesaistīties ikvienu interesentu. Lūgums izteikt ierosinājumus par simbolu, kas vislabāk raksturotu mūsu novadu, tā vēsturi, tradīcijas, spēku un vērtības un būtu visas vietas un cilvēkus vienojošs. Uz ceļiem, kas ieved Dienvidkurzemes novadā, lielākajā novadā valstī, jau uzstādītas norādes zīmes. Tajās atstāta vieta jaunajam ģerbonim, ko ievietos tad, kad tas būs izveidots.

Tāpat aicinām dalīties radošās idejās par Dienvidkurzemes novada saukli, kas visprecīzāk raksturotu mūsu novadu.

Savus ierosinājumus līdz 25. oktobrim nododiet personiski pašvaldībā, sūtiet uz e-pastu kultura@grobinasnovads.lvvai pa pastu uz adresi: Dienvidkurzemes novada pašvaldība, Lielā iela 76, Grobiņa, LV-3430.

Author: Armands Radzuška