Aicinām pašvaldības rosināt iedzīvotājus balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

Turpinot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) iniciatīvu “Ģimenei draudzīga pašvaldība”, jau trešo gadu Latvijā tiek organizēts konkurss, kura mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Tas iet kopsolī arī ar vienu no administratīvi teritoriālās reformas mērķiem – apzināt ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas, kurās var nodrošināt kvalitatīvus pašvaldību pakalpojumus par samērīgām izmaksām, tādējādi virzoties uz augstāka mērķa sasniegšanu – nodrošināt valsts un iedzīvotāju labklājību.

Aicinām visas Latvijas pašvaldības aktīvi iesaistīties konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019”, publicējot savās tīmekļvietnēs, sociālajos tīklos un informatīvajos izdevumos vizuālos materiālus un informāciju par šī konkursa norisi, aktivitātēm un iedzīvotāju balsošanas iespējām.

Saite uz vizuālajiem materiāliem un informāciju par 2019. gada konkursu pieejama sadaļā KONKURSS (informācija tiek papildināta).

Balsošana jau sākusies!

Līdz 4. novembrim ikviens iedzīvotājs var nobalsot un izteikt viedokli par, viņaprāt, ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā. Balsošana notiek tīmekļvietnē www.vietagimenei.lv.

Vērtēšana un balvas

Šogad konkurss norit trīs kārtās. Vērtēšana tiek veikta piecās pašvaldību grupās – Kurzemes plānošanas reģiona grupa, Latgales plānošanas reģiona grupa, Rīgas plānošanas reģiona grupa, Vidzemes plānošanas reģiona grupa un Zemgales plānošanas reģiona grupa. Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām ir 115 000,00 eiro. Konkursa rezultāti tiks paziņoti decembrī svinīgā pasākumā. Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.

Pašvaldību līdzdalība konkursa informatīvajā kampaņā paaugstina vērtējumu (konkursa nolikuma punkts 9.4.) un iespēju iegūt kādu no nominācijām, tāpēc aicinām brīvā formā līdz šī gada 1. novembrim iesūtīt informāciju par savas pašvaldības veiktajām konkursa publicitāti veicinošajām aktivitātēm. (Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties pa tālruni +371 27330607 vai e-pastu ilze.aizsila@porternovelli.lv.)

Konkursa nolikums pieejams: ŠEIT.

Ar cieņu,

Direktora p.i.                                                                                                     E. Cīrulis Z. Grūbe, 66164662

Author: Armands Radzuška