Aizvadītais gads tūrismā

Aizvadītais gads tūrismā bija ļoti piesātināts, par spīti pasaulē notiekošajam. Šajā gadā visas Latvijas tendence tūrismā bija tāda, ka cilvēki, nevarot aizbraukt atpūsties ceļojumos uz ārvalstīm, bija spiesti palikt Latvijā, un tas, savukārt, sniedza sen nebijušu iespēju vietējiem un mazajiem uzņēmējiem. Tie uzņēmēji, kuri laikā noreaģēja šajā situācijā un spēja nodrošināt savu piedāvājumu atbilstoši visām epidemioloģiskām prasībām, bija ieguvēji. Lauku reģionos novērota līdz šim nebijusi tūrisma plūsma. Šķiet, nebija tādas nedēļas nogales, kad neredzētu mašīnas strīpām dodamies uz Volzbaha atpūtas vietu, Lielbātas avotu, Embūtes dabas parku un citur. Domāju, ikviens no mums to pamanīja. Interneta vidē ir vairāki video, kur Embūtes dabas parkā piestājušas vairāk kā 30 automašīnas, tas nav kāds pasākums, bet parasta nedēļas nogale…

Embūtes tūrisma centrs, par spīti tam, ka bija brīži, kad durvis bija jāslēdz un jāstrādā attālināti, apkalpojis 2276 apmeklētājus, kas ir labākais rādītājs kopš tiek veikta statistika! Pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, vairāk strādājām pie drukātā materiāla, veidojām jaunus bukletus, Embūtes dabas parks tika pie savas pastaigu kartes, tika izdoti jauni leišmalītes tūrisma bukleti, aktīvi strādāts virtuālajā vidē. Izdevies notikums bija leišmalītes tūrisma rallijs, kas norisinājās citādākā formātā kā līdz šim, pulcējot radošus un azartiskus dalībniekus no vairākiem novadiem. Nākotnē strādāsim pie QR kodiem, kas palīdzēs sniegt informāciju attālināti, plānā ir bezkontakta spēles un aktivitātes ģimenēm, lai iepazīstot mūsu apkārtni, būtu papildus ko darīt.

Kā jau parasti, aicinām ikvienu, kas gribētu iesaistīties, kam ir ko parādīt, dot mums par to zināt, jo, pieņemam, arī nākošo gadu daudz vairāk ceļosim pa Latviju, tāpēc ikviena jauna vieta ko parādīt, būtu kā Jūsu, tā mūsu visu ieguvums. Jau zinām, kur sūtīt izsalkušus ļaudis, jo Vaiņodē ir vieta, kur top ļoti gardi pīrādziņi, maizes, bulciņas un vēl daudz kas cits, savukārt, ja kādam interesē vietējo amatnieku produkcija, arī tur mums ir atbilde un ieteikumi kur doties. Šogad mūsu piedāvājumam pievienojās Juris ar vairāk kā 200 šujmašīnu privātkolekciju, un, ziniet, cilvēkiem ļoti patīk!  Tāpēc, ja Jums ir kas padomā, droši, rakstiet: turisms@vainode.lv .

Vēlam ikvienam, lai, sagaidot Jauno gadu, ir pārliecība par to, kas patiesi svarīgs un ko vēlamies sasniegt! Būsim atvērti jaunām atklāsmēm, gatavi mācīties, priecāties par saviem un citu sasniegumiem!

Foto: K. Volkovskis. Embūtes dabas parka skatu tornis ir aktuāls visos gada laikos.

Author: Rolands Mozrims