Atpūtas vietā „Volzbahs” Vaiņodes novadā zālāju tagad pļauj robots

2. jūlija pēcpusdienā sanākušie iecienītajā atpūtas vietā „Volzbahs” Vaiņodes novadā varēja vērot, kā pa nogāzi augšup, lejup rāpo spilgti dzeltenam bruņurupucim līdzīgs objekts, atstājot aiz sevis svaigi pļautas zāles sliedi. Jaunā radiovadāmā nogāžu pļaujmašīna SPIDER, ko biedrība „Volzbahs” iegādājusi ar ELFLA un Vaiņodes novada pašvaldības atbalstu, ir radīts slīpu, aizaugušu, grūti pieejamu teritoriju uzturēšanai. Daudzi zina Volzbaha kalnu kā sakoptu un skaistu atpūtas vietu, taču „aiz kadra” vienmēr palicis nebūt ne vieglais, laikietilpīgais un pat riskantais darbs, pļaujot stāvo nogāzi ar novecojušu, nepiemērotu tehniku. Var teikt, ka Volzbahā iestājies jauns laikmets, jo tagad nogāzes sakopšana tiks veikta mūsdienu prasībām atbilstoši. Uzņēmums „Anna Assistance”, kas pārstāv ražotāju, uzsver, ka teritorijās ar mainīgām nogāzēm un vietās, kur citām mašīnām ir grūti pārvietoties, radiovadāmais zāles pļāvējs ir piemērotāks, nekā jebkura cita tehnika. Viens šāds pļāvējs aizstāj 15 cilvēku roku darbu, tam ir mazs degvielas patēriņš. Zāles pļāvējs ir būvēts pārsvarā no viegliem un izturīgiem sakausējumiem, tāpēc ir viegls un videi draudzīgs, nebojā zemsedzi. Ekonomisks degvielas patēriņš, darba ražīgums un konstrukcijas kvalitāte, ko atzinīgi novērtēja prezentācijas pasākumā sanākušie tehnikas lietpratēji, ļauj secināt – šis ir ilgtspējīgs ieguldījums.
Biedrība „Volzbahs” saka paldies visiem atbalstītājiem – ELFLA, Liepājas rajona partnerībai, LAD un Vaiņodes domei.

Par biedrību „Volzbahs”:

Biedrība VOLZBAHS dibināta 2015. gadā ar mērķi labiekārtot un attīstīt Vaiņodes lauku teritorijā esošo Volzbaha gravu kā ikvienam bez maksas pieejamu aktīvās atpūtas un pasākumu vietu.

Projekts „Kvalitatīvas un pievilcīgas vides nodrošināšana atpūtas vietā “Volzbahs” (Nr. 20-02-AL13-A019.2203-000001) tiek īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu.

Atbalsta Zemkopības Ministrija un Lauku atbalsta dienests.

https://failiem.lv/u/tj8z62gn

Author: Armands Radzuška