ATVER SAVU “MĀJAS KAFEJNĪCU” Leišmalītē

PIEDALIES MĀJAS KAFEJNĪCU DIENĀS
Vaiņodes un Priekules novados

Ja Tu cep dažādus gardumus un ģimenē visi balso, ka tie ir izcili, ja Tu esi grila pavēlnieks un Tevis grillētā gaļa ir pasakaina un pati kūst uz mēles, ja Tu no sava dārza ogām un dārzeņiem gatavo lieliskus ēdienus ar ko iepriecini ne tikai sevi, bet arī kaimiņus, ja Tevis ceptie pīrādziņi smaržo no Vaiņodes līdz Priekulei, ja savā dīķī noķertās zivis Tu gatavo kā Mārtiņš Rītiņš, ja Tavu vistu dēto olu omletes kopā ar dārza lociņiem aiztur elpu, iespējams šī ir iespēja, kas Tev ir jāpamēģina!

Mājas kafejnīcu dienas šogad visā Latvijā un arī PRIEKULES un VAIŅODES novados! Ja viesu uzņemšana Jums sagādā prieku, ja Jūsu gatavotajam ēdienam nereti tiek prasīta papildus porcija un vēlaties uz vienu dienu būt savas kafejnīcas saimnieks, tad piesakiet savu dalību “MĀJAS KAFEJNĪCU” dienās!

No 6. līdz 8. augustam tiek plānotas Mājas kafejnīcu dienas Priekules un Vaiņodes novados. Šī ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šāds pasākums notiek jau vairākus gadus dažādos reģionos. Latvijā Mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas 2019. gadā, savukārt 2020. gadā pievienojās jauni reģioni. Šogad Mājas kafejnīcu dienas tiks organizētas visā Latvijā, aicinot interesentus iejusties uzņēmēju lomā un uz vienu dienu atvērt kafejnīcu savā pagalmā. Piedalīties aicināti arī uzņēmēji, kas ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus.

Šī iniciatīva aicina atvērt kafejnīcu savas mājas pagalmā un cienāt ar pašu gatavotiem ēdieniem, kā arī dalīties ar īpašiem stāstiem, receptēm un sajūtām. Pasākuma plānošanas procesā dalībnieki aicināti izrādīt savu iniciatīvu, izdomājot interesantas aktivitātes viesiem – meistarklases, dančus, rotaļas. Svarīgi apdomāt pasākuma noformējumu, jo tas būs katra dalībnieka ziņā, kā arī būtiski nodrošināt labierīcību pieejamību viesiem. Piedāvātajiem ēdieniem nav jābūt bez maksas, dalībnieki aicināti izveidot ēdienkartes un noteikt ēdienu cenas. Svarīgi lai, viesiem ierodoties, viss ir ērti un saprotami, gluži kā ierasts apmeklējot savu iecienīto kafejnīcu!

Pasākumu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs”, kas nodrošinās mārketinga aktivitātes un praktiskas apmācības dalībniekiem (paredzētās tēmas – sanitārās prasības un drošība, prasības saistībā ar Covid-19, mārketings, saskarsme ar apmeklētājiem). Turklāt, pasākuma organizatori vienosies ar PVD un VID, kā rezultātā privātpersonām, kas nav ēdināšanas uzņēmēji, tiks dota atļauja šajā dienā darboties bez finansiālām vai jebkādām citām saistībām.

Vaiņodes novada tūrisma informācijas centrs un Priekules tūrisma informācijas centrs ir pasākuma koordinatori novados (kontaktpersona Ilze Strēle, tālrunis 63451572, turisms@vainode.lv, Dace Gailīte, tālrunis 26132442, turisms@priekulesnovads.lv).
Pieteikt dalību var līdz 11. jūnijam sazinoties Priekules vai Vaiņodes TIC.
Vairāk par Mājas kafejnīcu dienām ŠEIT
Ilze Strēle
Vaiņodes novada tūrisma speciāliste
Tālrunis: +37163451572E-pasts: turisms@vainode.lv
Tūrisma informācija: www.leismalite.lv

Author: Armands Radzuška