Embūtes TIC aicināja uz “Atvērtajām dienām laukos 2018”

4. un 5. maijā pirmo reizi Embūtes TIC piedalījās asociācijas “Lauku ceļotājs” organizētajā akcijā “Atvērtās dienas laukos”- pavasaris 2018. Sadarbībā ar SIA Miju piedāvājām izbaudīt Embūtes senlejas dabas takas un iepazīt garšaugu pasauli.

Interesentiem bija iespēja izbaudīt jauko laiku un gleznainos Embūtes senlejas dabas skatus, kopā ar gidu iepazīstot gan bagāto kultūrvēsturi, gan daudzveidīgo augu klāstu. Pie TIC ēkas varēja apskatīt improvizēto garšaugu un ārstniecības augu ekspozīciju, kā arī uzzināt par to lietojumu un dalīties savā pieredzē. Turpat varēja podiņos stādīt izvēlētos augus savai mājas garšaugu dobei.

Pēc āra nodarbībām bija iespēja doties uz Embūtes garšaugu prezentāciju un praktiski darbojoties katram pašam pagatavot savus zaļumu salātus no savvaļas augiem, nogaršot Leišmalītes tēju un garšaugu sviestu. Sēžot pie Baltā galdauta, akcijas apmeklētāji cienājās ar pašceptu, garšaugiem kā arī mielojās ar dažādām zaptēm. Tika piedāvāts arī Leišmalītes komplekts – jau zināmais maisījums Leišmalītes garša, kā arī jaunums Leišmalītes zaļais no savvaļas augiem.

Bērni varēja uzspēlēt galda spēli “Kas dārzā?”, vienlaikus iepazīstot gan to, kas aug un dzīvo dārzā, gan apzinot visas darbības, kas veicamas, lai no sēkliņas nonāktu līdz mielastam. Apmeklētājiem tika piedāvāts iepazīt gan visus ražotos produktus, gan pašu saimniecību, kā arī izzināt par augu  daudzveidīgā lietojuma iespējām dažādās jomās.

Atvērtās dienas laukos ir pasākums, kur savējiem satikties ar savējiem un bez ikdienas steigas tuvāk iepazīt dabas vērtības kas mums ir apkārt. Priecājamies par pirmajiem apmeklētājiem no pašu novada, gan arī tālākajiem ciemiņiem, kuri apmeklēja šo pasākumu.

Akcijas ietvaros pirmo reizi tika izripota Embūte, uzstādot 1. trases rekordu, kuru nu ikviens ir aicināts pārspēt.

Esam apņēmības pilni piedalīties arī šīs akcijas rudens pasākumā, kad noteikti prezentēsim savu jauno tūrisma produktu, proti, Leišmalītes garšaugu un ārstniecības augu dobi, tā būs kā izglītojošs uzskates materiāls jebkuram apmeklētājam.

 

SIA Miju un Embūtes TIC

Attēli https://flic.kr/s/aHsmkxYgPk

Author: Armands Radzuška