Fonda “1836” ceļš “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” šķērso Vaiņodes novadu.

Fonda “1836” ietvaros Vaiņodes novadā notika gājiens “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”. Desmitais ceļa posms “Leišmalīte” tika aizvadīts Vaiņodes novadā, maršrutā Kalni – Dēsele un Dēsele – Vībiņi- Embūte – Vaiņode, tādēļ ikvienam bija iespēja piedalīties un divās dienās pieveikt vairāk kā 40 km. Gājienam pulcējās cilvēki no dažādām Latvijas vietām, tālākais gājējs ceļu bija mērojis no Zilupes. Neskatoties uz to, ka lietus mijās ar sauli, gājiens bija izdevies. Mērķis bija iepazīt daļiņu Latvijas, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības dažādos laikpstākļos. Ceļu vieglāku padarīja kopīgas dziesmas, sarunas un ceļā sastaptie cilvēki.

Vakara kulminācija bija fonda “1836” un fonda “Viegli” draugu koncerts Vaiņodes kultūras namā.. Pēc koncerta, Vaiņodes centrā notika svinīgā ceļa staba “1836” ierakšana. Stabs ir kā ceļa rādītājs, un uz tā ir ceļa simbolika – 1836, Latvijas kontūra un Vaiņodes novada ģerbonis.

„Mums ir upju ielejas, gliemežvāku pludmales, priežu meži un zelta vārpu lauki. Mums ir dižozoli, senlejas, teikām apvīti pakalni un alas. Un mums ir ceļā satikto cilvēku smaidi un dzīvesstāsti. Mēs esam tik ļoti bagāti, jo pašas skaistākās un vērtīgākās lietas mums jau ir iedotas. Atliek vien pavērties apkārt, to ieraudzīt, sajust un novērtēt,” aicina fonds 1836.

Foto:
I. Strēle
M. Vētra

2016-08-07 20h27m04

Author: Armands Radzuška