Investīciju eksperte: Tava dzīve ir Tava atbildība

Mums ir tikai tik daudz laika, cik mums ir dots. Un jaunība ir kā bumba ar laika degli – vienā brīdī tā uzsprāgst un vairs nav. Protams, sākumā ir jāpamēģina viss, taču tad ir jāsāk atlasīt tās iespējas, kas atbilst sevis izvirzītajam mērķim, apzināt un izvēlēties savas dzīves “spēļu laukumu” #PanākumuSkola Rēzeknes seminārā aicināja investīciju un jaunuzņēmumu nozares eksperte Diāna Lāce.

 

Diāna Lāce ir programmu vadītāja riska kapitāla fondā “Overkill Ventures” un jauniešu iniciatīvu organizācijas “Global Shapers Riga” dibinātāja. Jau no bērnības Diānu saistījušas tehnoloģijas, taču grūtības sagādājusi karjeras virziena izvēle: “Es apskaužu tos, kuriem ir viens, izteikts talants. Ticu, ka ikvienam no mums ir apslēptie talanti. Vienkārši dažiem no mums ir vairāk jāstrādā. Ir arī labā ziņa – smags darbs uzvarēs jebkuru talantu, ja talants nestrādās smagi.”

 

Savā uzrunā Diāna aicināja pārdomāt, cik strauji mainās pasaule un kā tai tikt līdzi. “Profesijas, kas bija aktuālas pirms 10 gadiem, iespējams, vairs neeksistēs. Šobrīd es strādāju profesijā, kas neeksistēja pirms 7 gadiem. Pieņemu, ka lielākā daļa no jums strādās kādā no šīm nākotnes profesijām. Un neviens no mums tam pilnībā nevar sagatavoties, jo mēs nevaram mācīties augstskolā to, kas vēl nav izdomāts. Katram pašam ir jācenšas un jāstrādā tā labā, lai būtu gatavam pārmaiņām.”

 

Lai veiksmīgi uzsāktu savu karjeru, Diāna aicina jauniešus būt proaktīviem un plānot savu dzīvi stratēģiski: “Tava dzīve un Tava karjera ir absolūti Tava atbildība. Un jebkura karjera, tāpat kā viss šajā dzīvē sākas ar mērķi. Nav iespējams sākt būvēt savu nākotni, ja nav skaidrs, kādu vēlamies to veidot. Izvēlies savu industriju, kurā vēlies darboties, un sāc meklēt iespējas.”

 

Nepietiek tikai aiziet uz konferenci, nosēdēt klausoties un aiziet projām – tie ir tikai 5% darba, uzsver Diāna. “Jebkurā karjerā vissvarīgākais ir cilvēki, kas mums ir apkārt. Visas iespējas mūsu dzīvē nāk no cilvēkiem. Ja tikai klusēsi, neviens neuzzinās, kas Tu esi. Par laimi mēs dzīvojam lieliskā laikmetā – izmanto visus resursus, kas Tev ir pieejami, un pastāsti par sevi vairāk. Izmanto iespēju iepazīties ar tiem, kurus nepazīsti. Tā veidojas kontakti un tā veidojas interešu kontaktu loki.”

 

Projekta #PanākumuSkola ietvaros norisinās bezmaksas semināri jauniešiem dažādās Latvijas pilsētās. #PanākumuSkola ir Coca‑Cola HBC īstenota starptautiska programma visās 28 uzņēmuma pārstāvētajās valstīs, lai sniegtu atbalstu jauniem cilvēkiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Programmas mērķis ir atbalstīt jauniešus veiksmīgā karjeras uzsākšanā, attīstot būtiskākās dzīves un uzņēmējdarbības prasmes un veicinot kontaktu tīklu izveidi. Projektu #PanākumuSkola Latvijā īsteno Coca-Cola HBC sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK).

Publicitātes foto var lejuplādēt šeit: https://failiem.lv/u/yhedbh6s

VIDEO: https://youtu.be/CA_rHydOVT8

 

Papildu informācija

Dace Dricka

Coca-Cola HBC Latvija

sabiedrisko attiecību vadītāja

T: +371 29 405 620

E-pasts: Dace.Dricka@cchellenic.com

https://baltics.coca-colahellenic.com/lv/

www.facebook.com/YouthEmpoweredLV/

www.instagram.com/panakumuskola/

Author: Armands Radzuška