Izgaismo Latviju! 21. jūnijā Vaiņodē pie senlietu krātuves

Viņa ir par lielu, lai paņemtu klēpī un apmīļotu,
Viņa ir par mazu, lai palaistu pasaules plašajos ceļos…
Bet viņa ir tik liela, lai mēs sadotos rokās
un apvītu viņu ar savu spēku un enerģiju.

1836 kilometri – tas ir kopējais ceļa garums, kas jāmēro, lai apietu apkārt Latvijai.

21. jūnijā apkārt visai Latvijai dega ugunskuri un plkst. 22:00 visi tika aicināti nodziedāt Latvijas himnu. Kāpēc tieši šajā vakarā?

Vasaras saulgriežu jeb Jāņu svinēšanas sākumi sniedzas tālā pagātnē. Ugunskuru dedzināšana un citas rituālas padarīšanas bija ne tikai gadskārtu ieražu svarīga sastāvdaļa, bet spilgti apliecināja arī kosmiskās un zemes kārtības vienotību.

Saulgriežos, 21.jūnijā, katrs Latvijas iedzīvotājs tika aicināts pulcēties pie Saulgriežu ugunskuriem, turpinot, 2018. gadā aizsākto akciju “Izgaismo Latviju”. Fonds “1836” dāvāja Latvijai tās 100gadē 1836 km garo tūrisma ceļu apkārt Latvijas robežai.

“Izgaismo Latviju” ir aicinājums vienoties Latviešu tautai kopīgā rīcībā, stiprinot Latvijas valsti, tās robežu un savstarpējo sadarbību.

Ugunskuru iedegšana 21. jūnijā ir apliecinājums Latviešu tautas spēkam dzīvot cauri laikiem.

Vasaras Saulgriežos, kā nu kurā novadā, ugunskuru iedegšana vijās ar kopīgu dziesmu dziedāšanu, dejošanu, latviešu spēka dziesmu klausīšanos, ceļot Latviešu tautu caur mūsu senču tradīcijām, stiprinot latvisko identitāti un piederību Latvijas valstij.

 Latvija ir kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu mērojuši ceļu apkārt savai valstij un izgaismojuši tās robežu ar ugunskuriem.

Akcijā ”Izgaismo Latviju” piedalās 43 Latvijas pierobežas novadi.

Attēli https://failiem.lv/u/xwjxx8bz

Author: Armands Radzuška