Izlietoto bateriju vākšanas kampaņā “Tīrai Latvijai!” iesaistās 210 izglītības iestādes no visas Latvijas

Noslēgusies dalībnieku reģistrācija “Zaļā josta” rīkotajai izlietoto bateriju vākšanai kampaņas “Tīrai Latvijai!” ietvaros. Šajā mācību gadā izlietoto bateriju vākšanai pieteicās 210 izglītības iestādes, kuru audzēkņiem provizoriski ir izdevies savākt pārstrādei 17 tonnas videi kaitīgu atkritumu – izlietoto bateriju. Aprīlī norisināsies savākto otrreizējo izejvielu izvešana no mācību iestādēm. Konkursa faktiskie rezultāti un uzvarētāju vārdi tiks paziņoti maijā.

“Dalība otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņās skolās ir kļuvusi par būtisku vides izglītības aktivitāti, kurā bērni labprāt iesaistās,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. “Īpaši novērtējam to aktīvo pedagogu darbu, kas papildu mācību procesam rod laiku skaidrot bērniem vides aizsardzības un atkritumu šķirošanas nozīmi, kā arī atsaucas mūsu aicinājumam piedalīties otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņās un citās uz dabas resursu taupīšanu un vides izglītību balstītās aktivitātēs. Darbā ar skolēniem jūtam, ka ar katru gadu jaunā paaudze kļūst arvien zinošāka un ieinteresētāka vides jautājumos, tādēļ ne tikai redzam mūsu darba rezultātus, bet arī pateicamies pedagogiem, bez kuru līdzdalības jauniešu vides izglītība nevarētu noritēt tik efektīvi,” norāda L. Kubliņa.

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” aprīlī uzsāks savākto izlietoto bateriju izvešanu no konkursa dalībskolām. Pēc konkursu dalībnieku iesniegtajiem datiem šobrīd ir izdevies savākt 17 tonnas bateriju. Taču patiesais apjoms, kas noteikti būs vēl iespaidīgāks, tiks precizēts šī gada maijā.

Šobrīd aktīvākie novadi, kuros iesaistījušies visvairāk konkursu dalībnieku, ir Rīga un Pierīga, ko pārstāv 23 mācību iestādes. Ventspils novadu pārstāv 11 mācību iestādes un Jelgavas novadu – 10 mācību iestādes. Šogad aktīvākais reģions bateriju vākšanā ir Vidzeme, ko pārstāv 83 mācību iestādes.

Kopumā konkursā iesaistījušies apmēram 49 270 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Visvairāk dalībnieku ir no Rīgas un Pierīgas – 8267 audzēkņi. Savukārt Ventspils novadā bateriju šķirošanā iesaistījušies 2648 bērni un jaunieši, bet Jelgavas novadā 2297 bērni un jaunieši.

Izlietoto bateriju vākšanu Latvijas izglītības iestādēs kampaņas “Tīrai Latvijai!” ietvaros rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru.

Plašāka informācija kampaņas mājas lapā www.tirailatvijai.lv.

Papildu informācija:

Laima Kubliņa, 26710793, laima.kublina@zalajosta.lv

www.tirailatvijai.lv | www.zalajosta.lv

Author: Armands Radzuška