Japānas vēstnieka vizīte Rucavā

Jaunas tradīcijas iedibinot “Vēstnieku koku stādīšana Rucavas muižas parkā, atzīmējot gaidāmās Olimpiskās spēles”, vizītē Dienvidkurzemes novadā, Rucavas pagastā bija ieradies Ārkārtējais un pilnvarotais  Japānas  vēstnieks Latvijas Republikā H.E. Kawaguchi Yasuhiro. Vizīti organizēja Latvijas Olimpiešu klubs sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību.

Vēstnieku pie Rucavas pagasta nama sagaidīja Dienvidkurzemes novada priekšsēdētājs Aivars Priedols, Dienvidkurzemes novada deputāts Jānis Veits, olimpietis, Latvijas Republikas Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis, dendroloģe Ināra Bondare un pašvaldības pārstāvji.

Vizītes turpinājumā visi devās uz Rucavas muižas kalnu, kur  draudzīgā gaisotnē, visi kopā ar Japānas vēstnieku H.E. Kawaguchi Yasuhiro iestādīja – Prunus serrulata f. erecta ‘AMA-NO-GAWA’ Japānas kalnu ķirša (Sakuras) šķirnes kociņu. Vēstnieks skaidroja, ka tulkojums kociņa nosaukumam ir “Piena ceļš”, jo gan koka zari, gan ziediņi tiecas stiepties uz augšu.  Vēstniekam tika pasniegta dāvana – Olimpiskās komandas Tokija2020 oficiālais krekls ar Raimonda Bergmaņa un Latvijas basketbolista Agņa Čavara parakstiem.

Vizītes dalībnieki tika aicināti uz Tūrisma informācijas centru “Centra Dzirnavās” un etnogrāfisko māju “Zvanītāji”, kur vēstnieks tika iepazīstināts  ar Rucavas vēsturi un tradīcijām. Rucavas sievas Japānas vēstnieku cienāja ar Rucavas balto sviestu, kas ir iekļauts aizsargāto ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā.

Noslēgumā vēstnieks piebilda, ka ir novērojis, ka latviešu un japāņu tautām ir līdzīgas kultūras un tradicionālās vērtības kā arī mīlestība un cieņa pret dabu.

Author: Armands Radzuška