Jaunsargu vienību kontrolmācības

Pavasara brīvdienu beigās – 18. un 19. martā mūsu skolā norisinājās kaprāļa Andra Ceriņa jaunsargu vienību kontrolmācības. Tajās piedalījās vairāk nekā 50 jaunsargi no Vaiņodes, Gramzdas, Sikšņiem, Rucavas un Nīcas.

Pirmajā dienā pirms pārējo ierašanāsmūsu skolas jaunsargi un Gramzdas jaunākie dalībnieki “iesildījās” draudzīgā futbola spēlē. Kad ieradās pārējie, visus dalībniekus sadalīja četrās grupās, lai organizēti varētu notikt kontrolmācības.

Katrai grupai bija jānokļūst četros kontrolpunktos. Vienā no kontrolpunktiem bija jāparāda prasmes topogrāfijā, otrajā – tūrisms. Pēc trešā kontrolpunkta sekoja “pirmās palīdzības sniegšana”, bija jākārto fiziskās sagatavotības normatīvi.

Nākošajā dienā visi organizēti devās uz vietējo mežu, kur atkārtojām jau tik zināmās lauka kauju iemaņas, kā arī darbības ar ieročiem.

Visi jaunsargi saka lielu paldies! mūsu instruktoram Andrim Ceriņam par iespēju piedalīties sacensībās un jaunu pieredzi. Paldies arī ZS 44. KB zemessargiem, kuru ar pieredze padarīja vēl interesantākas šīs pēdējās pavasara brīvdienas.

Laima Mangaude

Author: Armands Radzuška