Koncertceļojums uz Zviedriju.

Mūzikas skolas audzēkņi no 3.05. līdz 7.05. devās kārtējā koncertbraucienā uz Zviedriju.

Klaipēdas ostā mūs gaidīja stalts prāmis. Ērti iekārtojušies sākām baudīt brauciena eksotiku. To arī ātri sagaidījām- iebraucot jūrā, sākām šūpoties. Jūra mierīga, bet mūs šūpo… Rīts atausa saulains un skaists, bet, izkāpjot, krastā vēl  ilgi jutāmies kā jūrā…

Devāmies ceļā uz Torsu, kur mūs jau gaidīja Hogalidas skolā. Pirmajā koncertā vēl nejutāmies gatavi muzicēt, vēl mūs šūpoja kuģis. Taču izturējām un tūlīt devāmies uz nākošo koncertu sociālās aprūpes namā un tur jau bijām koncertam iesildījušies. Nama iemītnieku mūs sirsnīgi uzņēma, un mums bija iespēja padomāt, kādas lielas atšķirības dzīvošanai šādos apstākļos ir mūsu valstī un Zviedrijā…

Tālāk devāmies uz Kalmāras pilsētu, apmeklējām ļoti interesantu muzeju un guvām priekšstatu par zviedru vēsturi.

Vakarā koncertu sniedzām Kalmāras Jauniešu centrā, kas ir iestāde jauniešu izglītošanai ārpus skolas programmas – mūzikā, mākslā un sportā. Līdzīgi kā pie mums interešu izglītības centri. Šādus centrus Zviedrijā finansē un uztur valsts.

Vakarā devāmies atpakaļ uz Berkvāri, kempingu jūras krastā, kur mūs sagaidīja mūsu pasākumu organizatore Margareta Ohlin. Iekārtojāmies mājiņās, nemaz neapjaušot, kādā skaistā vietā atrodamies. To sapratām rīta gaismā, bet bija jādodas atkal muzicēt. Torsas skolā sniedzām 2 koncertus.

Vakarā koncerts bija Berkvāras baznīcā. Ļoti skaista, akustiska kapella!

Muzicējām ar prieku un baudījām gandarījumu, ka mums skan, mēs varam un par mums priecājas! Jutām, ka zviedriem mūsu koncerts ļoti patika!

Sestdiena mums beidzot bija brīva! Devāmies pie Margaretas, kura mūs sagaidīja savā dārzā ar cienastu un dāvanu katram bērnam. Jutāmies gaidīti un mīlēti!

Atvadījāmies, un devāmies vēl apskatīt Kalmāras pilsētu, pārbraucām pa 6 kilometrus garo tiltu pāri jūras šaurumam uz Elandes salu, un tad jau ceļš uz ostu Karlshamnā. Atpakaļceļā gan mūs vairs nešūpoja!

Saku milzīgu paldies saviem kolēģiem, kuri palīdzēja sagatavot koncertu programmu – Tomam Bokumam, Gunitai Riežniecei, Ivonnai Rozentālei, Tatjanai Juškinai, Selgai Puķītei. Paldies par atbalstu Baibai un Agrim Leišiem. Paldies vecākiem! Un, protams, Vaiņodes novada domei un personīgi Visvaldim Jansonam par finansiālu atbalstu!

Mūzikas skolas direktore – M. Ulberte

Vēl bildes

Author: Armands Radzuška