Lielā talka 2015.gadā norisināsies 25.aprīlī

25.aprīļa Lielās talkas koordinators Vaiņodes novadā – pašvaldības izpilddirektors Egils Juzups, tel. 20264858

 

Pēdējā aprīļa sestdiena jeb 25.aprīlis būs tā diena nākamajā gadā, kad visa Latvija atkal tiks aicināta vienoties kopīgās vides sakopšanas un labiekārtošanas aktivitātes Lielās Talkas 2015 ietvaros. Nākamā gada talka ieies vēsturē ar starptautisku skanējumu, ko jau februārī aizsāks Rīgā notiekošā visu pasaules talkošanas kustību dalībvalstu konference.

 

Arī nākamgad ikviens tiks aicināts “pielikt roku”, lai tiktu sasniegts Lielās Talkas galvenais mērķis un Latvija savā simtgadē būtu tīrākā un sakoptākā valsts pasaulē.  Kā ierasts arī šajā reizē notiks ne tikai atkritumu vākšana, bet arī vides labiekārtošanas pasākumi, kas ar katru gadu kļūst par aizvien nozīmīgāku talkas sastāvdaļu.

 

“Savācamo atkritumu ar katru gadu kļūst arvien mazāk – tas nozīmē, ka esam uz pareizā ceļa. Lielā Talka noslēgsies 2018.gadā, kad Latvijas valsts 100 gadu jubilejā mēs ar lepnumu varēsim pasludināt Latviju par tīrāko valsti pasaulē. Tas būtu solis tuvāk tam, lai Latvija kļūtu par eko valsti, kurā vides kvalitāte atbilstu pasaules augstākajiem standartiem. Mūsu pūles sakopt savu zemi ir pamanījusi arī pasaules talku kustība “Let’s Do It!”, kā rezultātā Latvija ir tikusi pie goda nākamajā gadā rīkot starptautisku konferenci “Clean World 2015” un uzņemt vides aktīvistus no visas pasaules. Domājams, ka šis būs skaists un iedvesmojošs ievads nākamā gada talkai,” stāsta Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

 

Starptautiskās konferences tēma ir “Cilvēks un tā ietekme uz Planētas veselību”, bet iedvesmu tās dalībniekiem sniegs dzejnieka Raiņa vārdi “Pastāvēs, kas mainīsies!”. Šobrīd vēl norisinās pieteikšanās dalībai konferencē, bet jau atsaucību ir izrādījušas 20 valstis un pieredzes apmaiņā uz Latviju ieradīsies vides jautājumu speciālisti no arī no tādām valstīm, kā Indija, Nigērija, Senegāla, Filipīnas, Kongo, Ēģipte, Armēnija un Indonēzija. Konferences norises laiks ir no 18. līdz 21. februārim un tās laikā tiks apspriesti tādi jautājumi, kā globālā atkritumu problēma, dabas un cilvēku veselība, kā arī dalībvalstu pieredze organizējot talkas dažādās pasaules valstīs.

 

Starptautiskā konference “Let’s Do It! Clean World Conference” ir nu jau ikgadējs pasākums, kas aicina vienkopus sabiedrības līderus, lai runātu par vides aizsardzībā aktuāliem jautājumiem. Konferences dalībnieki ir starptautiskās talku kustības “Let’s Do It!” dalībvalstu pārstāvji, kas šobrīd aptver jau 112 pasaules valstis. Kustības “Let’s Do It!” galvenais mērķis ir aicināt cilvēkus piedalīties vides sakopšanas pasākumos un aktualizēt vides piesārņojuma problēmu ar dažādiem izglītojošiem pasākumiem. Tā kā sakopšanas talkas katrā dalībvalstī notiek atšķirīgos laikos, šī konference ir kā sava veida saistmateriāls, lai sapulcētu vienkopus starptautiskos aktīvistus un dalītos ar savām idejām, pieredzi, mācītu citus un gūtu jaunu motivāciju.

 

Sakopsim Latviju un pasauli kopā!

Madara Laicāne

Lielās Talkas mediju koordinatore

Baltijas Komunikāciju centrs

Mob.  +371 28352319

E-pasts: prese@talkas.lv

www.talkas.lv 

Author: Mārtiņš