Lielā Talka izsludina konkursu pašvaldībām par Laimes koku parku

Pavasara talkai noslēdzoties un gatavojoties Pasaules talkai, kas notiks šā gada 18.septembrī, Lielā Talka izsludina konkursu pašvaldībām par Laimes koku parku izveidi Latvijā. Pagājušajā gadā Valdemārpilī ar Valsts prezidenta Egila Levita dalību tika atklāts pirmais Laimes koku parks. Ik gadu Pasaules talkas ietvaros visas planētas iedzīvotāji apvienojas viena mērķa vārdā: padarīt mūsu kopīgo dzīves telpu tīrāku un zaļāku. Latvijā mēs tradicionāli talkojam pavasarī, tādejādi samazinot globālo piesārņojumu, savukārt rudenī stādām kokus, lai dotu savu artavu planētas klimata un ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā.

Aicinām visas Latvijas pašvaldības izvērtēt iespēju izveidot savu Laimes koku parku, iesaistot vietējos iedzīvotājus šajā iniciatīvā. Lielā Talka un Laimes koku akcija nav vienas dienas projekti, tas ir mūsu ieguldījums, lai nākamās paaudzes varētu dzīvot labākā, zaļākā un tīrākā Latvijā. Piesakoties Lielās Talkas konkursam, pašvaldībai jānodrošina vismaz 0,5 hektāru vai lielāku zemes platību parka izveidei, jāparedz iespēja cilvēkiem tajā stādīt kokus individuāli to saskaņojot ar pašvaldību, nodrošināt parka sakopšanu arī nākotnē. Izvēloties vienu pašvaldību no tām, kuras būs pieteikušās, Lielā Talka tajā organizēs šā gada Pasaules talkas centrālo pasākumu ar Valsts prezidenta sveicienu, tiešraidi un atspoguļojumu pasaules WorldCleanUpDay platformās, dāvinās pašvaldībai 5 kokus pēc tās izvēles, kā arī nodrošinās Lielās Talkas mīlētāju soliņu izvietošanai Laimes koku parkā.

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja: “Laimes koku parks ir vieta, kas paredzēta ikvienam, tā ir vieta, kur tapt laimei un mieram, kur rasties idejām un mīlestībai par zaļu un laimīgu Latvijas nākotni. Manuprāt ir svarīgi domāt par saviem iedzīvotājiem, iespējām tos saliedēt un veidot savas pašvaldības vēsturi. Tāpēc aicinu pašvaldības, veicināt iedzīvotāju pilsonisko iesaisti un cilvēkos mīlestību un cieņu pret Latvijas dabu. Laimes koku parka izveide ir lielisks veids, kā atstāt mantojumu nākamajām paaudzēm, izglītot un audzināt savus iedzīvotājus. Ticu, ka rūpējoties par mantojumu, kādu mēs atstāsim nākotnes paaudzēm, panāksim, ka Latvija kļūs par zaļāko un laimīgāko valsti pasaulē.”

Ja runājam par šā gada Lielo talku, tad no sabiedrības iesaistes viedokļa tā ir bijusi īpaši veiksmīga. Neskatoties uz sarežģītajiem pandēmijas apstākļiem, Latvijas iedzīvotāji bijuši ļoti aktīvi talkotāji. Kopumā Lielās Talkas mājas lapā oficiāli tika piereģistrētas 1968 talkas vietas, ka ir otrais lielākais skaits kopš Lielās Talkas pastāvēšanas laika. No pieteiktajām talkām 1082 ir atkritumu savākšanas, 553 labiekārtošanas talkas un 333 SOLO talkas (kas sevī iekļauj SOLO, DUO un ĢIMENES talkas. Taču, ja runājam par SOLO talkotājiem, tad viņu skaits pavisam noteikti bijis vēl lielāks, jo daudz savas talkas nav reģistrējuši Lielās talkas mājas lapā. Taču “Maxima Latvija” veikalos visa Latvijā savus solo talkas maisus saņēma 60 000 talkotāju.

“Esam patiesi gandarīti, ka tieši pateicoties “Maxima” atbalstam un mūsu teju 200 veikaliem visā Latvijā, kas kalpoja kā  SOLO talkas maisu izdales punkti, ir piedalījušies 60 000 talkotāji. Ticam, ka šāda Lielās talkas organizatoru pielāgošanās apstākļiem un cilvēku paradumu maiņai pozitīvi ietekmē talkas kopējo mērķi – tīrāku un sakoptāku vidi mums apkārt. Paldies ik katram, kas piedalījās Lielajā Talkā  un novēlam arī turpmāk kopā rūpēties par zaļāku Latviju ikdienu,” iedrošina “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Lielā Talka aicina visus Latvijas iedzīvotājus iesaistīties talkošanas aktivitātēs vai atbalstīt “Laimes koku” akciju, organizējot kolektīvus koku stādīšanas pasākumus. Laicīgi pieteikt savu koku stādīšanas vietu var Lielās talkas mājaslapā. Par saviem zaļajiem darbiem pastāsti arī publiski, lai rādītu piemēru arī citiem, jo rūpēties par apkārtēju un ikkatra pienākums! Dalies savos sociālajos tīklos izmantojot tēmturus: #Lielatalka #WorldCleanupDay #Laimeskoki;

Tiekamies Pasaules talkā 18.septembrī!

Papildu informācijai:

Nikola Matjušenko

Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante

mob.26431149

e-pasts: nikola.matjusenko@onecom-latvia.com

Author: Armands Radzuška