Lielās aktivitātes dēļ pagarina pieteikšanos Lielajai Talkai

Pašlaik Lielajai Talkai, kas notiks jau šajā nedēļas nogalē, 27.aprīlī, ir pieteiktas 1285 talkošanas vietas visa Latvijā. Bija paredzēts, ka vietu pieteikšanas termiņš beigsies šodien, plkst. 20.00, taču lielās intereses un aktivitātes dēļ, tas tiek pagarināts līdz rītdienas, 25.aprīļa, plkst. 14.00. Tas ir pēdējais pieteikšanās brīdis, lai koordinatori pagūtu piereģistrēt vietas un piektdien visi varētu saņemt atkritumu maisus sestdienas talkošanai.

Talkošanas vietas Lielajai talkai iespējams pieteikt talkas oficiālajā mājas lapā https://talkas.lv/pieteikt-talku/ lūdzam arī visus interesentu pārbaudīt vai attiecīgā talkas vieta jau nav pieteikta, ko var redzēt kartē, kā arī atzīmēt piesārņotās vietas, ja tādas esat manījuši. Arī to var izdarīt Lielās Talkas mājas lapā https://talkas.lv/piesarnotas-vietas/.

“Šogad Lielā Talka atšķirsies no iepriekšējiem gadiem, jo esam gājuši soli tālāk un neaprobežosimies tikai ar atkritumu vākšanu, bet lielāku uzsvaru liksim uz atkritumu šķirošanu. Šķirošana, vācot atkritumus, šogad ieviesta, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos. Mums ir patiess gandarījums, ka cilvēki atzinīgi novērtē Lielās Talkas izaugsmi un pārtapšanu par Ideju Talku, kur vairāk sākam domāt ne vien par savas valsts sakopšanu, bet to, kā panākt cilvēku domāšanas maiņu, liekot pašiem rūpīgāk attiekties pret savu valsti, tās dabu un vidi, kurā dzīvojam. Lielajai Talkai ir jāattīstās un savu galveno akcentu liksim uz sabiedrības izglītošanu, kā arī informēšanu par pasaules norisēm vides jomā, jo Latvija nevar dzīvot atrauti no visas pasaules,” uzsver Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Ņemot vērā Lielās Talkas šā gada uzstādījumu – šķirošanu, šogad visi pieteikto talkas vietu talkotāji saņems divu krāsu atkritumu maisus – baltus un zilu. Zilie maisi ir paredzēti visa veida plastmasas atkritumiem, kur vēlāk nonāks otrreizējā pārstrādē, bet baltie maisi – pārējiem atkritumiem.

Šogad Lielās Talkas laikā Latvijas Zaļais fonds ir uzņēmies rūpi palīdzēt cilvēkiem tikt galā ar nolietotām auto riepām. Talkas laikā ikviena privātpersona var Latvijas Zaļā fonda mājas lapā –www.zalaisfonds.lv/dod-riepam-otru-dzivi-2/ atrast sev tuvāko šķiroto atkritumu laukumu, kur līdz 30. aprīlim var nodot 4 vieglo automašīnu riepas. Tāpat riepas, 27.aprīlī, var nodot kādam no Lielās Talkas reģionu koordinatoriem, kurš tās nogādās reģionā tuvākajā šķiroto atkritumu laukumā. Visus interesējošos jautājumus var noskaidrot zvanot uz Latvijas Zaļo fondu sestdien pa tālruni 27773359 vai sūtīt ziņas un jautājumus uz info@zalaisfonds.lv.

10 gadu laikā Lielajā Talkā kopumā piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, tostarp latvieši arī citās pasaules valstīs. Salīdzinot 2008. un 2018. gada talkā savākto atkritumu daudzums jau bija samazinājies vairāk nekā uz pusi. Daudzviet pašvaldību teritorijās vairs nav atrodami atkritumi, tāpēc talkas vietās tiek organizētas apkārtnes labiekārtošanas un koku stādīšanas talkas. Šie fakti ir apliecinājums tam, ka Lielā Talka ir konsekventi virzījusies izvēlētā mērķa – tīras un zaļas valsts virzienā. 

Uz tikšanos Lielajā Talkā š.g.27. aprīlī!

Author: Armands Radzuška