Lieldienu kauss zolītē

            Svētdien, 21.aprīlī ar Gata Bērziņa uzvaru noslēdzās Lieldienu kausa izcīņa zolītē, kurš arī bija 5.posms Vaiņodes novada čempionātā.

            G.Bērziņš, lai uzvarētu savāca 24 punktus un plus 109, aiz sevis atstājot Artūru Auderu ar 22 punktiem un plus 49, Valentīnu Pelecki ar 19 un mīnus 3. Līdz pat pēdējai kārtai nebija skaidrs uzvarētājs, jo pēc 4 aizvadītām kārtām 3 dalībniekiem bija pa 18 punktiem (Gatis Bērziņš, Jānis Birznieks, Artūrs Auders), 3 dalībniekiem pa 15 punktiem(Mareks Dapšausks, Māris Labovs, Toms Legzdiņš), un diviem pa 13 punktiem (Valentīns Pelecks un Ainārs Pāvils). Skaidrs bija tas ka viens no līdera trījnieka uzvarēs, bet nebija zināms kurš. Pie labvēlīga rezultāta par otro vietu arī iesaistījās tie kam bija 15 punkti pēc ceturtās kārtas. Bet uz trešo vietu varēja arī cerēt tie kam 13 punkti. Tā arī notika, Valentīns Peleckis 5.kārtā pie sava galda uzvarēja, bet pie pirmā galda viens no līderiem palika ceturtais un ieguva 0 punktus. Tā Valentīns par vienu punktu apsteidza 4.vietā paliekošo Jāni Birznieku (18 punkti un +52). No 5. – 8. vieta 4 dalībniekiem bija 17 punkti, tādēļ vietu likteni izšķīra plus/mīnuss rādītājs. Labākais starp 4 bija Oskaram Troikam +63, tad sekoja Ainārs Pāvils +24, Toms Legzdiņš +15, Māris Labovs -23.

            Lieldienu kausā pavisam piedalījās 16 dalībnieki, no kuriem viena bija Daiļā dzimuma pārstāve Daina Troika. Kuru diemžēl vīrieši “apbežoja”, atstājot Dainu 16.vietā.

            Vaiņodes novada čempionātā palikuši vēl divi posmi. Kopā ir paredzēti 7 posmi, no kuriem 5 ņem kopvērtējumā.

Author: Armands Radzuška