„LIEPĀJAS VELO VASARA 2020” – pasākums, kurš notiek!

Ņemot vērā, ka mūspusē ziema tā īsti nebija, tad daudzi divritenim atpūtu nav devuši un turpina braukt ar to. Lai braukšanai ar divriteni, kas ir veselīga, lēta un mobila alternatīva ierastajiem iekšdedzes dzinēja darbināmiem transportlīdzekļiem, būtu foršāka „garša”, jau septīto gadu pēc kārtas Liepājas pusē tiek rīkots pasākums – „Liepājas velo vasara 2020”. Plašāk par šī gada pasākumu pastāstīt aicinām biedrības “Velo-Redele” projektu vadītāju Mārtiņu Zālīti.

Šis gads, kā visi zinām, norisinās ļoti neierasti – esam spiesti piedzīvot ikdienas paradumu maiņu, ko spiež darīt situācijas ar valstī un it visur pasaulē noteiktajiem ierobežojumiem. Jā, tas ir viss par un ap visiem zināmo vīrusu. Daudzi pasākumi ir atcelti un runā, ka tiks atcelti vēl tālu uz priekšu. Protams, tas nav iepriecinoši un arī ekonomiskais efekts nenoliedzami būs. Bet runājot par pasākumu „Liepājas velo vasara 2020” – šeit jāsaka tas, ko esmu teicis jau iepriekš – šis pasākums nav klasisks, jo nav jāpulcējas vienuviet pasākuma aktivitātei, dalība un visas pārējās darbības notiek attālināti. Katrs pats dalībnieks organizē, vada un izpilda aktivitātes, izvēlas cik, kur un ar ko braukt ar divriteni. Arī pasākuma aktivitātes, tādas kā – vietu apmeklēšana notiek dalībniekam pašam plānojot. Līdz ar to, pierādās fakts, ka pasākums „Liepājas velo vasara 2020” bija, ir un būs!

Jaunumi pasākumā šogad ir tādi, ka tas sākas 1.maijā un ilgst līdz 31.augustam (ieskaitot). Tātad – 4 mēnešus līdzšinējo 3 vietā. Jo jau maijā lielākā daļa velobraucēju jau brauc, un dara to aktīvi. Šogad pasākums nedaudz ir cietis, ja tā varētu teikt, jo nevalstisko organizāciju konkursā Liepājas domes komisija to novērtēja kā nepietiekami svarīgu pilsētas un liepājnieku sadzīves uzlabošanai un tādējādi pasākumam nav finanšu līdzekļi mārketingam un aktivitātēm. Bet neskatoties uz to, saprotu, ka pilsētai ir svarīgākas lietas, kā iedzīvotāju veselības un mobilitātes veicināšana, pauž Mārtiņš. Biju saskumis, bet kad pārgāja skumjas, tad ar palīdzīgu cilvēku atbalstu tika sarūpēta afiša un pasākums saturiski nezaudēs tik daudz cik sākumā domāju. Viss cits idejiski pasākumā ir tāds pats kā iepriekš, būs kādas nianses pasākuma gaitā ko darīsim, lai tas kļūtu interesantāks, bet par to visu jāseko līdzi mūsu mājas lapai velo-redele.lv un Facebook un Instagram kontiem soctīklos.

Dalība ir vienkārša. Visa informācija ir pieejama VIENUVIET (velo-redele.lv), kur jāveic 3 vienkāršas darbības:

  1. jāaizpilda dalībnieka anketa
  2. jāreģistrējas “endomondo” aplikācijā un jāpievienojas izaicinājumam (challange) “Liepājas velo vasara 2020”
  3. jāizlasa nolikums un jābrauc ar divriteni

Protams, tikai retais nezin, ka divritenis ir lielisks ikdienas aktivitāšu apvienojums ar pārvietošanos savās ikdienas gaitās – saka Mārtiņš, taču, bieži vien, auto ērtais krēsls ņem virsroku un pāris km pilsētā uz/no darbavietas tiek mēroti ar auto, kas nav ne ekonomiski, ne videi draudzīgi. Tāpēc, pasākums, kuram ir plašs atbalstītāju loks – aicina ikvienu padomāt un iespēju robežās izmantot divriteni ceļam uz/no darbavietas vai kādās citās ikdienas gaitās. Šis ir veids, kā varam veicināt divriteņu izmantošanu ikdienā un to darām. Pirmais veids ir: ērta un moderna divriteņiem domāta infrastruktūra. Tikai nedaudz ir nepieciešams, lai mēs paveiktu lielas lietas, jo tās sastāv no daudz mazām un ikdienas paradumu maiņa ir tā mazā lieta, kas Jūsu dzīvē ienesīs lielas un patīkamas pārmaiņas. Viennozīmīgi, divritenis ir ērtākais, ātrākais, lētākais un videi draudzīgākais transportlīdzeklis, īpaši pilsētvidē. Pie kam – visos gadalaikos. Un lai būtu vēl skaidrāk, tad veiciet kaut nelielus aprēķinus un ātri nonāksiet pie rezultāta, ka Jūsu budžets palielināsies, netērēsiet līdzekļus tur, kur tos var netērēt.

Dalībnieku rezultāti tiek iedalīti 3 daļās:

1. Dalībnieki kuri nobrauc virs 3000 km;

2. Dalībnieki, kuri nobrauc no 300 – 3000 km (vīrieši un sievietes atsevišķi);

3. Balvu izloze visiem, kas veikuši vismaz 300 km 3 mēnešu laikā un ieradušies uz apbalvošanas pasākumu.

Jāsaka, ka lielākā daļa foršo balvu tiks izlozētas starp dalībniekiem, kas ieradīsies uz apbalvošanu septembrī.

Pasākuma gaitā arī būs vairāki papilduzdevumi – piemēram, pasākumam tiek izgatavoti īpaši velo suvenīri, kuri tiks paslēpti visiem pieejamā vietā un pēc apraksta tie jāatrod un tie paliek atradēja īpašumā, par to kopējā ieskaitē dalībnieks saņem punktus.

Aicinām pieteikties un reģistrēties pasākumam ikvienu, neatkarīgi no tā cik daudz vai maz izmanto divriteni. Jo pasākums neuzliek pienākumus kaut kur noteikti būt, tikvien cik ir pirms brauciena jānospiež divas podziņas viedtālrunī. Ļoti vienkārši. Toties motivējošās balvas – lieliskas.

Īsumā par pasākumu:

“Liepājas velo vasara 2020”

01.05.2020. – 31.08.2020.

Liepājas pilsēta, Grobiņas, Pāvilostas, Aizputes, Durbes, Priekules, Vaiņodes, Nīcas un Rucavas novadu teritorijas un to iedzīvotāji.

Atbalsta 22 komercsabiedrības

Notiek jau 7.gadu pēc kārtas

Motivē ikdienā pārvietoties ar divriteni.

Mārtiņš Zālītis, projektu vadītājs

velo-redele.lv

Author: Armands Radzuška