LOSP: Darīsim visu, lai samazināto PVN likmi ieviestu arī gaļai, pienam, maizei, olām

Vakar, 21.augustā notika ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce, kurā ar zemkopības ministru (ZM) Kasparu Gerhardu, ZM specialistiem, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) ekspertiem-analītiķiem Irinu Pilveri un Alekseju Niperu diskutējām par 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) rezultātiem augļiem, ogām un dārzeņiem un nepieciešamību ar pamatojumu to ieviest gaļai, pienam, maizei, olām.

LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs: “LOSP, piesaistot speciālistus darīs visu, lai pierādītu visas samazinātā PVN pozitīvās ietekmes, jo lielākoties tiek uzsvērts tikai par vienu ieguvumu un iespēju – ieguvumu budžetam, bet mēs vēlamies uzsvērt, ka šis ieguvums ir daudz plašāks – tas ir atbalsts vietējam ražotājam, ēnu ekonomikas mazināšana (uzņēmumi reģistrējās kā PVN maksātāji), cenu samazinājums augļiem un dārzeņiem, līdz ar ko tie ir pieejamāki iedzīvotājiem, palielinās augļu patēriņš kopumā, saimniecībām paliek vairāk apgrozāmie līdzekļi, uzlabojas naudas plūsma, līdz ar to spēj maksāt atbilstošākas darba algas.  Uz nākošo gadu sagatavosim konkrētus un pamatotus priekšlikumus, lai mēs spētu kopīgi ar zinātniekiem, ekspertiem un saistītajām institūcijām – ņemot vērā rezultātu augļu un dārzeņu audzēšanā, strādāsim pie tā, lai samazināto PVN likmi ieviestu arī gaļai, pienam, maizei un olām.

LOSP skatījumā šī samazinātā 5% PVN likme augļiem un dārzeņiem jānosaka bez termiņa ierobežojuma.”

Klātesošie ogu audzētāju pārstāvji uzslavēja lielveikalus, kas godīgi ņem Latvijā ražoto produkciju, kas ir redzams arī lielveikalu plauktos un samaksā valstij PVN. Šogad patēriņš ir milzīgs, jo tik liels patēriņš nav bijis nekad, tas nozīmē, ka cilvēki var vairāk atļauties, kā arī ogas un augļi palikuši pieejamāki. Ražotāji uzsvēra, ka vēlas strādāt godīgi, bet tad arī valstij jāveicina godīga nodokļu politika, ko uzņēmējs spēj “pavilkt”.

________________________________

Biedrība – Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) – ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

Informāciju sagatavoja: Krista Garkalne, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sabiedrisko attiecību speciāliste. Papildu informācija pa tālruni 26311133 vai sūtot e-pastu uz losp@losp.lv

Author: Armands Radzuška