“Maxima” aicina pieteikt sava dārza lielākos ķirbjus čempionātam

“Maxima Latvija” aicina ikvienu, kas dārzā ir izaudzējis ievērojama izmēra ķirbji, pieteikt savu pretendentu ikgadējam “Latvijas lielākā ķirbja čempionātam” līdz 11. oktobrim. Desmit finālistus jau trīspadsmito reizi Rīgas Zooloģiskajā dārzā uz svariem liks spēkavīri, lai noskaidrotu šī gada rekordistu.

Lielākos ķirbjus konkursam var pieteikt, izmērot ķirbju apkārtmēru gan horizontāli, gan vertikāli, un nosūtot šos datus kopā ar ķirbja atrašanās vietu un savu kontaktinformāciju. Konkursam var pieteikties, rakstot uz e-pasta adresi info@maxima.lv ar norādi „Pieteikums konkursam „Latvijas lielākā ķirbja čempionāts”” vai zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020 (katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 22.00). Par iekļūšanu finālā visus pretendentus organizatori informēs personīgi sazinoties. Šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” notiks 26.oktobrī.

 

„Šī vasara bija īpaši karsta, taču viedokļi par siltumu mīlošo ķirbju ražu ir pretrunīgi, jo lielais sausums, tāpat kā citus gadus vēss un slapjš laiks kavē vareno ogu augšanu. Taču gādīgi dārznieki zina, kā nodrošināt labus augšanas apstākļus arī tik mainīgajos un neparedzamajos Latvijas klimata apstākļos, tādēļ ceram atrast jaunus Latvijas rekordistus. Šobrīd lielākā Latvijas ķirbja gods pieder 2016. gadā apbalvotajam 404 kg smagajam ķirbim no Kurmāles pagasta, Kuldīgas novadā,” stāsta SIA „Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate.

Šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” notiks kopā ar ekspertu komandu “Vitamīnu brigāde”, kas ir īpaša “Maxima Latvija” iniciatīva ar mērķi mainīt dārzeņu un augļu ēšanas paradumus. “Vitamīnu brigāde” ražas laikā no jūlija līdz pat oktobrim meklē veselīgākos, garšīgākos un ik katram piemērotākos vietējos produktos un to pagatavošanas veidus, veicinot paradumu ikdienu ēst dārzeņus un augļus. Ekspertu komandā ir uztura speciāliste Lizete Puga, “Mazo pavāru skoliņas” veidotāja Laura Grēviņa, kā arī paši bērni un jaunieši.

 

Informācija medijiem:
Liene Dupate-Ugule
SIA “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja
Tālr.: 26425420

e-pasts: liene.dupate@maxima.lv
www.maxima.lv

 

Author: Armands Radzuška