Muzeju nakts 2019 ielu futbols

Sestdien, 18.maijā plkst. 18:30 sākās 1.posms Vaiņodes novada čempionāts ielu futbolā, kā arī šis posms bija Muzeju nakts kausa izcīņa. Kausu ieguva vietējā komanda “Visapkārt”.

Uz Muzeju nakts kausa izcīņu pieteicās 12 komandas, kas bija rekords, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Diemžēl viena komanda nebrīdinot neieradās, tādēļ pašā turnīrā piedalījās 11 komandas – no Vaiņodes novada, Liepājas, Saldus, Nīgrandes. Katra komanda aizvadīja 10 spēles, spēlējot katrs ar katru. Spēles laiks bija 10 min, bet kad pārsvars sasniedza 5 vārtu starpību, spēle tika pārtraukta. Turnīrs norisinājās 10 stundu garumā – sākās 18:30 un beidzās ap 04:30 no rīta.

Ne tikai komandu skaits bija lielākais, bet arī turnīrs izvērtās ļoti interesants. Trīs kārtas pirms turnīra beigām uz vietu labāko trijniekā pretendēja 6 komandas – “Liepājas United”, “Savējie”, “Visapkārt”, “Sidrabūdens”, “Nīgrande”, “Dar ko var”. Nobeigumā veiksmīgākā ir komanda “Visapkārt”, kuriem vienāds punktu skaits ar komandu “Liepājas United”, bet savstarpējā spēlē uzvarēja komanda “Visapkārt”, tādējādi uzvarot visu turnīru un atstājot otro vietu “Liepājas United”.

Ja pirmo vietu izšķīra savstarpējā spēle, tad trešo vietu izšķīra iesisto un ielaisto vārtu attiecība, jo trim komandām bija vienāds punktu skaits – “Savējie”, “Dar ko var” un “Sidrabūdens”. Šajā rādītājā vislabāk veicies komandai “Sidrabūdens”, kurai bija +21. 4.vietu ieņēma komanda “Savējie”, kuriem bija +17, bet 5.vietu ieņēma komanda ”Dar ko var” ar +16. Sestajā vietā ierindojās komanda “Nīgrande”.

Kā jau tika minēts, viena komanda neieradās uz turnīru, un divas komandas turnīra laikā devās prom, neaizvadot visas spēles, tādēļ visas trīs komandas – “Pirmie līgā”, “Saldus karaļi” un “Mālpils” – tiek diskvalificētas uz visiem Vaiņodes novada čempionāta posmiem. Arī šo komandu spēlētāji tiek diskvalificēti, un nedrīkst spēlēt citu komandu sastāvos.

Šā gada jaunums Vaiņodes novada čempionātā ir tas, ka tiks noteikts rezultatīvākais spēlētājs čempionātā. Būs arī iespēja redzēt saņemto kartiņu skaitu (dzelteno un sarkano). Labākie 6 vārtu guvēji pēc pirmā posma ir:

1.vietā Artūrs Blumbergs (Visapkārt) ar 16 vārtiem

2.-3. vietā Arturs Strēlis(Liepājas United) 13 vārti


                 Mārtiņš Sloka (Saldus karaļi) 13 vārti

4.-6.vieta Jānis Bogužs(Nīgrande) 10 vārti

                 Sandis Žilinskis(Caljan) 10 vārti
                 Artūrs Stauga(Savējie) 10 vārti

Turnīra tabula, vārtu guvēji un dalībnieki, kuri saņēmuši kartiņas skatāmi pielikumā.

Nākamais posms norisināsies 29.jūnijā.

Attēli https://failiem.lv/u/bkqwvacq

Author: Armands Radzuška