Muzeju nakts ietvaros aizvadītas pirmās foto-orientēšanās sacensības “Izzini Vaiņodi”

18. maija pievakarē starts tika dots foto-orientēšanās sacensībām “Izzini Vaiņodi”. Trīs stundu laikā 20 kontrolpunktus atrast steidza 4 komandas – “LATVIETIS”, “Rozā Pantēras”, “Retro un CO”, kā arī “Čabulīši”. 
Dalībniekiem startā tika izdalītas kartes ar fotogrāfiju fragmentiem. Ne visi fragmenti bija uzreiz atpazīstami, tāpēc komandām vajadzēja darboties komandā un censties saprast, kas ir kas. Tāpat svarīgi bija izdomāt stratēģiju, kādā secībā objektus meklēt, tādā veidā cenšoties iekļauties atvēlētajā laikā, lai finišētu līdz plkst. 22:00.
Finišā, Vaiņodes novada senlietu krātuvē, pirmie ieradās komanda “LATVIETIS”, kuriem rezervē vairāk kā pusstunda un atrasti visi iespējamie kontrolpunkti. Līdz ar plkst. 22:00, finišēja arī pārējās komandas, kur izšķirošā nozīme bija atrasto kontrolpunktu skaitam. Rezultātā 1. vieta komandai “LATVIETIS”, dalīta 2. vieta komandām “Čabulīši” un “Retro un CO”, godpilnā 3. vieta – “Rozā Pantērām”.
Atzīmējams ir fakts, ka orientēšanās piedzīvojumos iesaistījās dažādas paaudzes- jaunākais dalībnieks bija 9 gadus vecs, pieredzējušākai dalībniecei – 87. Malači!

Author: Armands Radzuška