Nākamgad Lielā Talka norisināsies 24. aprīlī

Lai rūpētos par Latvijas dabu – tās tīrību un ilgtspējību, nākamgad jau četrpadsmito reizi pēc kārtas, norisināsies visas Latvijas vides sakopšanas akcija – Lielā Talka. Pērn, neskatoties uz Covid-19 pandēmijas izplatību un ierobežojumiem, iedzīvotāji bija aicināti talkot solo, duo un ģimenes talkās, kā rezultātā tīrākas un skaistākas tapa 955 talkošanas vietas visā Latvijā. Savukārt, šogad Lielā Talka, kā ierasts, norisināsies pēdējā aprīļa sestdienā – 24. datumā, par vadmotīvu izvēloties: “Tīra Latvija nākamajām paaudzēm”.

Lielās Talkas mērķis jau kopš tās pirmsākumiem ir bijis aicināt Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un aicināt līdzdarboties vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Savas pastāvēšanas otrajā desmitgadē, sākot ar 2019. gadu, Lielā Talka aicina ne tikai cīnīties ar piesārņojuma sekām, bet arī ar tā cēloņiem – mudinot cilvēkus plašāk domāt un rīkoties laikus, lai tīru Latviju un tās skaisto dabu piedzīvotu ne tikai mēs, bet arī nākamās paaudzes.

Tāpat kā pērn, 2021. gadā organizatori aicinās talkot, piesakot savu talkošanas vietu un veicot sakopšanas un labiekārtošanas darbus. Līdz ar Lielās Talkas aktivitātēm, jau trešo gadu iedzīvotāji aicināti dalīties idejās par to, kas palīdzētu Latvijai kļūt ilgtspējīgākai, piedaloties radošajā akcijā “Ideju Talkā”.

Lielās Talkas organizatore Vita Jaunzeme: “Ir liels gandarījums, ka arī šis gads nebija izņēmums, un pavasarī varēja norisināties Lielā talka, bet rudenī – Pasaules talka. Nav svarīgi, vai šogad talkojām vieni, kopā ar kādu draugu, paziņu vai ģimenes lokā – tas kļuva par vērtīgu ieguldījumu Latvijas nākotnē. To turpināsim darīt arī nākamgad, jo darbs pie sabiedrības izpratnes veicināšanas par vides jautājumiem, ir ceļš uz ilgtspējīgas valsts veidošanu un attīstību. Cilvēkam un dabai jāmijiedarbojas, bet par to, cik harmoniski – atbildam mēs.”

Pirmo reizi Lielā Talka Latvijā norisinājās 2008. gadā. Šo gadu laikā, kopā Lielajā Talkā piedalījušies vairāk nekā miljons cilvēku, veicot sakopšanas un labiekārtošanas darbus gan Latvijā, gan iesaistoties mūsu diasporu pārstāvjiem. Desmit gadu laikā, aktīvi piedaloties sakopšanas un labiekārtošanas talkās, salīdzinot ar 2008. gadu, Latvijā atkritumu daudzums ir iespaidīgi samazinājies.  Papildu informācija: www.talkas.lv.

Par talkošanas specifikāciju, atbilstoši situācijai valstī, informēsim.

Uz tikšanos visā Latvijā 24. aprīlī!

Papildu informācija:

Jana Kralliša

Lielās Talkas

sabiedrisko attiecību konsultante

mob.26462844

e-pasts: jana.krallisa@onecom-latvia.com

Author: Rolands Mozrims