No 23. aprīļa būs skatāmi 118 Dziesmu un deju svētku vēstnešu īsstāsti

Vīrs, kurš sācis pirmo reizi dejot tikai 72 gados, šefs no Līvāniem, inženierzinātņu doktors, kurš veic Dziesmu ritus, ukrainiete, kas karsti iemīlēja latviešu taudas deju, vīrs, kurš brīvdabas pasākumos ar spēcīgo balsi vada mēģinājumus bez mikrofona, īrs, kurš gatavojas Dziesmusvētkiem, šoferis, kurš ne tikai stūrēs, bet arī piedalīsies deju svētkus, kundze, kura mazgā un gludina dalībniekiem tautastērpus, cilvēks-bišu palags, kurš rūpējas par sava novada dalībnieku veselību… 118 Dziesmu un deju svētku vēstnešu īsstāsti no Latvijas novadiem būs skatāmi katru darba dienu no 23. aprīļa līdz 24. jūnijam “RīgaTV 24” ēterā, mājaslapā dziesmusvetki.lv, Dziesmu un deju svētku sociālajos tīklos, kā arī tie būs iekļauti Dziesmu un deju svētku katalogā.

Stāstu sērija top, sadarbojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, Latvijas pašvaldību koordinatoriem, “RīgaTV 24” un Svētku atbalstītājam Circle K Latvia. “XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku galvenā vērtība ir cilvēks – Svētku dalībnieks visplašākajā nozīmē: ne tikai dziedātājs un dejotājs, bet arī vecmāmiņas, kas gaida savējos mājās, brīvprātīgie, šuvējas, Svētku viesi, policisti un medmāsiņas. Katra individuālais pienesums gan ikdienā, gatavojoties Svētku procesam, gan pašu Svētku laikā, ir būtisks un neastverams. Tieši tāpēc tapa šis kopdarbs, kurā īpaši izcelsim katra novada personības – Svētku vēstnešus. Vēlos pateikties visiem novadu koordinatoriem, kuri palīdzēja atrast šos cilvēkus,” akcentē Svētku ipzilddirektore Eva Juhņēviča.

“Latvijas unikālais stāsts un liktenis ir katrs cilvēks. Jā, šie ir ārkārtīgi nozīmīgi svētki, bet tie top ar milzīgu katra šī cilvēka atdevi, darbu un attieksmi. Ikviena pašvaldība, dejotājs, dziedātājs, kolektīvu vadītāji, atbalsta personāls tik tiešām ir pelnījis sadzirdēt paldies par ieguldīto darbu un prasmi. Mēs spējam kopā radīt šos unikālos svētkus, tāpēc arī Latvijas stāsts veidojas tik īpašs pat visas pasaules kontekstā,” pauž Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis.

“No februāra līdz martam meklējām, bet no marta līdz aprīļa beigām filmējam 118 Latvijas Dziesmu un deju svētku vēstnešus. Televīzijas ēterā šajos divos mēnešos izcelsim novadu cilvēkus, veidojot par viņiem īsstāstus, lai uzzinātu, ko viņiem nozīmē Dziesmu un deju svētki un, kāpēc tie ir vajadzīgi, ko nozīmē piederība savai valstij un tautai, dzimtajai vietai un, protams, kultūras tradīcijai, kas mūs vieno un saved kopā. Šis filmēšanas laiks RīgaTV 24 ir piepildīts ar fantastisku enerģiju – katra stāsta varonis izstaro lepnumu par tradīciju, par savu darbu – vai nu aktīvu dalību vai sirsnīgu līdzdalību. Mēs esam tik dažādi, bet šī tradīcija mūs vieno ilgāk, nekā mūs vieno mūsu valsts,” stāsta idejas līdzautors Andrejs Ēķis.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess

 

Papildu informācija:

Inga Vasiļjeva

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Inga.vasiljeva@lnkc.gov.lv, inga.vinga@gmail.com

29276111

www.dziesmusvetki.lv

www.lnkc.gov.lv

 

Author: Armands Radzuška