Oktobris HK Vaiņode

                Handbola klubs Vaiņode oktobrī aizvadīja profesionāla kluba cienīgu mēnesi, aizvadot 8 spēles četrās nedēļas. Katru nedēļas nogali tika aizvadītas 2 spēles, dalot uzvaras un zaudējumus uz pusēm.

                Pirmajā oktobra nedēļas nogalē HK Vaiņode bija izbraukumi – sestdienā uz Ludzu, bet svētdienā spēle bija Jūrmalā. Pirmajā dienā tika piedzīvots zaudējums pret vietēju SK Latgols ar 28:34. Rezultatīvākais spēlē bija Oskars Pāvils ar 11 precīziem metieniem. Svētdienas spēlē HK Vaiņode reuzltāts bija patīkamāks, tad tika pārspēts Jūrmalas sports ar 27:25. Visvairāk reižu pretinieku vārtsargu pārspēja Oskars Pāvils, Deniss Pumpurs un Matīss Mickus, kuri katrs guva 6 vārtus.

                Pēc nedēļas komanda sestdienā, 12.10.2019 aizvadija spēli pret MSĢ/Lat2000, kurā spēlēja 4 HK Vaiņodes kluba audzēkņi. Kuri arī bija rezultatīvākie viņu sastāvā. Spēlē Vaiņodes noavda komanda ar 29:20 tika pie panākuma, izcīnot otro uzvaru 4 spēlēs. Rezultatīvākais komandā bija Oskars Pāvils ar sešiem precīziem metieniem. Nākamajā diena HK Vaiņode aizvadīja savu otro mājas spēli, kurā bija jātiekas ar vicečempioniem Celtnieks Rīga. Diemžēl arī tāpat kā pirmajā mājas spēlē tika piedzīvots zaudējums – 23:36. 8 reizes pretinieku vārtsargus pārspēja Oskars Pāvils.

                Oktobra trešajā nedēļā pirmā spēle tikai aizvadīta nevis sestdienā vai svētdienā, bet gan pietdienas vakarā. Vaiņodes handbolisti devās pārbaudīt spēkus pret čemionvienību Dobeles Tenax. Šajā spēlē tika piedzīvots zaudējums ar līdzīgu rezultātu kā spēlē pret Celtnieks – 22:36. Rezultatīvākais komandā ar 6 precīziem raidījumiem vārtos bija Matīss Mickus. Pēc traumas savu pirmo spēli aizvadīja Kristers Plūme, kurš guva arī vienus vārtus. Tad komandai sekoja viena brīva diena, bet svētdien pret HK Vaiņode spēkus pārbaudija ASK/LSPA, kurā Vaiņodnieki izcīnija uzvaru ar 40:22. Atgriežoties pēc traumas rezulatīvākais ar 12 vārtiem bija Ainārs Pāvils, bet 10 vārtus pievienoja Kristers Plūme, kuram tā arī bija pirmā pilnvērtīgā spēle pēc traumas.

                Pēdējā oktobra nedēļas nogalē Vaiņodes klubs aizvadīja vēl divas izbraukuma spēles. Sestdienā devās uz Ogri, kur tikās ar vietējo komandu HK Ogre, kuras sastāvā spēlē pagājušās sezonas viens no HK Vaiņodes līderiem Jurģis Strēlis.  Lai arī komanda iesāka spēli labi, bet beigās diemžēl tika piedzīvot zaudējums ar 26:30. Ar deviņiem vārtiem izcēlās Ainārs Pāvils. Pēdējā oktobra spēle HK Vaiņode bija Rīgā jātiekas ar ASK/LSPA. Novada komanda pēdējā oktobra spēle izcīnija uzvaru ar 30:24. Uzbrukumā līdera cienīgu sniegumu demonstrēja Oskars Pāvils, kurš izpildot 22 metienus pārspēja pretinieku vārtsargus 14 reizes.

                HK Vaiņode kopvērtējuma tabulā beidzoties oktobrīm atrodas ceturtajā vietā ar 8 puntiem, bet komanda ir aizvadījusi visvairāk spēļu līgā. HK Vaiņode ir izcīnījusi 4 uzvaras un piedzīvojusi 5 zaudējumus. Aizvadītajās deviņās spēles HK Vaiņode ir paguvusi gūt 255 vārtus, bet ielaidusi 259. Ņemot vidējo rādītāju spēle ar 28,33 gūtiem vārtiem ieņem 4.vietu Synottip handbola vrislīgā, vairāk vārtus vidēji vienā spēle gūt tikai Celtnieks, Tenax un Latgols. Bet ielaistajos vārtos diemžēl komanda uz šo brīdi ieņem tikai 6.vietu līgā ar vidēji spēlē ielaistiem 28,78 vārtiem.

                Starp Synottip handbola virslīgas labākajiem vārtu guvējiem ir arī Vaiņodes novada spēlētāji. Pirmo vietu ieņem Oskars Pāvils, kurš 9 spēlēs pamanījies gūt 72 vārtus, otrajā vietā atstājot HK Ogres spēlētāju Rolandu Ivanovu, kurš 7  spēlēs guvis 64 vārtus. Sesto vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņem Matīss Mickus, kurš guvis 36 vārtus deviņās spēlēs. Aiz Matīsa divas vietas zemāk atrodas Deniss Pumpurs, Kurš 9 spēlēs guvis 30 vārtus. Bet labāko divdesmitniekā ir iekļuvuši vēl divi HK Vaiņodes spēlētāji 14.vietā Ainārs Pāvils ar 24 gūtiem vārtiem 3 spēlēs, un Ričards Juzups 7 spēlēs guvis 21 vārtus, kas viņam dod 17.vietu visā līgā.

                Pirmā novembra nedēļa HK Vaiņode ir brīva no spēlēm, bet pēc tam 10.novembrī izbraukumā HK Vaiņode tiksies ar Rigas Celtnieks, kad aizvadīs savu pēdējo izbraukuma spēli 2019.gadā, pēc tam sekos tikai mājas spēles.

Rakstu sagatavoja: Ainārs Pāvils

Author: Armands Radzuška