Pārdomas par praksē paveikto Embūtes tūrisma informācijas centrā.

Embūtes tūrisma centrs kā pašvaldības īpašums darbojas kopš 2012. gada. Tūrisma centrā ir iespējams saņemt informāciju par tuvumā esošajiem apskates objektiem, apskatīt Embūtes senlejas maketus, izstādes, kā arī saņemt brošūras. Tūrisma centrs viesiem piedāvā iznomāt laivas, velosipēdus, telpas svinībām, ka arī gultasvietas nakšņošanai.
Tūrisma centrs labprāt uzņem arī praktikantus un šajā pieredzē, kas pavadīts prakses laikā vēlas dalīties Liepājas Universitātes tūrisma vadības studente Ita Jaunzeme. „Šī ir lieliska vieta, kuru ir jāturpina attīstīt. Darbs tūrisma centrā man deva iespēju strādāt ar tūristiem no dažādām Latvijas pilsētām, kā arī no ārzemēm. Šeit es varēju pielietot savas zināšanas, kuras esmu apguvusi universitātē. Tūrisma centrā prakses laikā tika izveidotas un sakārotas vairākas lietas: piemēram, attēlu stendi, izstrādāti informācijas stendi Embūtes senlejas apskates objektiem, gatavoti suvenīru komplekti un daudz kas cits. Liels prieks bija strādāt tik lieliskā kolektīvā. Šis laiks man deva lielu pieredzi tūrisma uzņēmuma vadīšanā. Tūrisma nozare kā tāda ir vieta, kurā nekad nevajadzētu būt ideju trūkumam. Ir jāmāk radoši domāt, būt aktīvam un plānot, lai šīs idejas spētu arī realizēt.”
Jāpiemin, ka jūlijā ir uzsākta arī centra apkārtnes labiekārtošana – tiek būvētas kāpnes uz laivu piestātni un Pils dīķa krasta sakārtošana. Koka kāpņu būvēšanā darbojas Aleksandrs, Vasīlijs un Gunārs, un ik pa laikam piepalīdz vēl kāds palīgs. Savukārt Pils dīķa krasta sakārtošanā – Dina, Inguna, Laimonis un praktikantes Ita Jaunzeme un Ilze Strēle. Krasts vispirms tika atbrīvots no augošajiem krūmiem, vēlāk nolīdzināts ar granti un visbeidzot noklāts ar akmeņiem. „Tagad šī vieta ir ieguvusi pavisam jaunu un pievilcīgu izskatu”, pārdomās dalās Ita. Ar laiku katrs stūrītis tiks sakopts un tūristiem patīkamāks.

Rakstu sagatavoja

Ita Jaunzeme,

Liepājas Universitātes tūrisma vadības studente.

Embute2

Embute1

Tūrisma centrs6

Tūrisma centrs7

Author: Mārtiņš