Pat skolas ozols nopurināts…

Oktobra pēdējās nedēļās skolas 1. stāva vestibilā katru rītu tika svērtas ozolzīles, jo gandrīz visi bija nolēmuši piedalīties Rīgas zoodārza izsludinātajā akcijā „Zoozīļuks 2016”.  Katru dienu tika paziņots, cik kg zīļu katra klase savākusi, un tas lika sasparoties sacensībām. Pamazām zīļu vākšanas akcijā iesaistījās arī vecāki un pat vecvecāki, tika „apsekoti” visi tuvumā esošie ozoli un nolasītas zīles pat grūti pieejamās vietās. Skolotājs Artūrs, ieraudzījis zīļu maisus vestibilā, konstatēja: „Nu jau pat skolas ozols ir nopurināts! Nav vairs nevienas zīles!”. Kāds vectēvs, atvedis uz skolu mazbērnu salasītās zīles, izbrīnā noteica: „Kādreiz mani puikas pokemonus medīja, tagad mēs visi kopā – zīles!”.  Uz jautājumu pie zīļu maisu kaudzes: „Vai nu nepietiks?” vairāki tēti, handbolisti, pārliecinoši atbildēja: „Tas taču ir azarts, nu gluži kā spēlē – uz laukuma – vēl drusku, un mēs uzvarēsim!”

Mūsu skola patiešām uzvarēja – kopā uz Zoodārza Kalvenes filiāles “Cīruļi” tika aizvesti 3611,75 kg zīļu, no tām 2633 kg izžāvētas SIA Daiļrade Koks kaltē` (paldies vecākiem, Daiļrades darbiniekiem).

Visvairāk zīļu savāca 10. klases skolēni un audzinātāja Anda Čerņavska – vidēji katrs 58 kg, bet 1. un 4. klases skolēni, viņu vecāki un audzinātājas Sabīne Brante un Kristīne Pāvila zoodārza zvēriņiem aizsūtīja 874,… kg zīļu (katra klase). Mazo bērnu vecāki atzīst, ka šajās „trakajās zīļu dienās” ir bijis labi būt kopā ar bērniem ļoti lietderīgā darbā, bet 1. klases skolnieces Kates mamma Ilze Grundmane zīļu vākšanas akcijā bija noorganizējusi vēl citus pirmklasnieku vecākus, savus klasesbiedrus, atgādinādama: „Mēs taču varam arī tagad!”

Paldies visiem vecākiem, vecvecākiem, skolas tehniskajiem darbiniekiem par piedalīšanos un palīdzību akcijā!

Uzvarētājas – 1., 4., 10. klase –  no Rīgas Zoodārza saņēmušas ielūgumu bezmaksas ekskursijai uz Zooloģisko dārzu, bet 2., 3., 5., 6., 9., 11. klases skolēni Pateicību un 50% atlaidi Zoodārza biļetēm.

Šogad zīļu vākšanas akcijā piedalījušās 306 skolēnu komandas, kopā savākts vairāk kā 37 tonnas zīļu.

ziles2

ziles-1

Author: Armands Radzuška