Paziņojums par diabēta pacientu aprūpi.

Sākot ar 2017. gada 1. jūliju, Valsts kompensējamo medicīnisko ierīču sarakstā glikēmijas teststrēmelēm references cena ir noteikta jaunam produktam–VivaChek Ino testrēmelēm.

Testrēmeles ir medicīnas ierīces – glikometra sastāvdaļa, ko diabēta pacienti ikdienā izmanto dzīvībai svarīga rādījuma – cukura līmeņa noteikšanai.

References cena nozīmē, ka, iegādājoties šo produktu ar Valsts kompensējamo recepti, pacienta līdzmaksājuma nav, vai tas ir viszemākais.

Situācija tirgū izveidojās savdabīga, jo Vivachek glikometri Latvijā ir jauna prece, maz pieejama, līdz ar to, izmantot šo references cenas priekšrocību diabēta pacientiem pilnvērtīgi nav iespējams, pacienti iegādājās citas teststrēmeles – ar augstāku pacienta līdzmaksājumu.

Veicot pārrunas ar Vivachek piegādātāju un ražotāju, esam vienojušies, ka Latvijas aptieka izsniegs šos glikometrus BEZ MAKSAS.

Sākuma posmā to darīsim tiem diabēta pacientiem, kas ikdienā ir spiesti lietot insulīnu.

Papildus, vienlaicīgi esam raduši iespēju, lai uzlabotu pacientu dzīves kvalitāti un ietaupītu viņu līdzekļus, reizē ar glikometru dāvināt arī insulīna adatiņas Nr5.

Ierodoties pēc insulīna, Latvijas aptieka izsniegs insulīna saņēmējam Vivachek glikometru, kura lietojamās teststrēmeles ir šobrīd ar viszemāko pacienta piemaksu, un adatiņas.

Ņemot vērā, ka augstāk minētā informācija nav komerciāla, pie tam, skar lielu Latvijas iedzīvotāju daļu, kam tas ir dzīvībai aktuāls jautājums, lūdzam rast iespēju izvietot šo informāciju savos komunikācijas kanālos: mājas lapā, pašvaldības vai novada izdevumā, ziņot par to institūcijām, organizācijām, speciālistiem, kas savos tiešajos un netiešajos pienākumos ir saskarsmē vai varētu būt saskarsmē ar šo iedzīvotāju grupu.

 

Nepieciešamības gadījumā esam gatavi sniegt papildus informāciju.

Saziņai lūdzam izmantot:
Epasts: zita.jekabsone@eaptieka.lv
Tālr.: 26160099

 

Ar cieņu,

Zita Jēkabsone,
Latvijas aptieka
komercdirektores vietniece mārketinga jautājumos

 

Papildus info.

Katru gadu Latvijā ap sešiem līdz septiņiem tūkstošiem pacientu tiek diagnosticēts cukura diabēts Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem Latvijā 2015. gada beigās uzskaitē bija 86 941 (4415,6 pacienti uz 100 000 iedzīvotāju) cukura diabēta pacients.

Cukura diabēts ir hroniska slimība, kam raksturīgs paaugstināts cukura daudzums asinīs.

Regulāra glikozes līmeņa kontrole ir svarīgākais izmeklējums, ko pacients var veikt pats, būtiski uzlabojot (saglabājot) dzīves kvalitāti un darba spējas. Glikozes līmeni asinīs iespējams noteikt ar aparātu, ko sauc par glikometru.

Author: Armands Radzuška