Pēdējais zvans internātpamatskolā

Sveicināts, lasītāj!
Tiekamies brīdī, kad darbs dzen darbu, kāds līdz elkoņiem iegrimis peoniju dobē, cits dzen pēdas brangākam gliemezim, dažs brien mežā, lai salasītu lakšus, kāda laiku aizņem pavasara sēja, bet cits sirdīgi nodevies mācībām. Sveiciens arī tiem, kam šī pavasara taureņi vēderā! Arī tas ir ļoti svarīgi, kā sacījis kāds senlaiku gudrais – kas pirmais izvēlas, lai ir uzmanīgs, kas beidzamais,- lai nezaudē drosmi!
Lai cilvēku iedabai netrūktu pašpietiekamības, nepietiek tikai ar veselīgu ķermeni un pārtiku, reizēm nepieciešams arī kaut kas no materiālas labklājības. Mūsu „ pašpietiekamības ” lielais trūkums bija sporta, reizē arī svinīgo pasākumu zāles, grīda. Savu laiku godam nokalpojušais dēļu grīdas segums, bija zaudējis gan estētiski pievilcīgu izskatu, gan novecojis tīri fiziski, kļūstot apdraudošs gan sportistiem, gan dejotājiem. Kā reiz, lai grīdas segumu atjaunotu, lieti noderēja Rietumu Bankas finansiālais atbalsts, tādējādi – mūsu zāles grīdu klāj jauns un pievilcīgs grīdas segums. Jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad ar Rietumu Bankas atbalstu kāds ilgi lolots sapnis gūst piepildījumu. Mēdz sacīt, ka laba slava ir vairāk vērta nekā ar zeltu pildīta josta. Rietumu Banka ir piemērs tam, ka tiem, kam ir „ ar zeltu pildīta josta”, netrūkst arī labas slavas!
Nedēļas garumā skolā norisinājās „ Labo darbu ”nedēļa. Šīs nedēļas mērķis bija „ vērst skatu uz iekšu ”, vai precīzāk sakot – saskatīt krietno katram sevī un redzēt darāmo sev apkārt. 1./ 2. klase nodevās galda spēļu un rotaļlietu sakārtošanai info centra rotaļu daļā, 3./4. klase izgatavoja rotājumus Priekules ilglaicīgās aprūpes un rehabilitācijas centram, tādējādi nopelnot interesantu ekskursiju uz Priekules slimnīcas laboratoriju, kurā bērnus ar dažādām medicīniskām manipulācijām iepazīstināja laboratorijas vadītāja Inese Jaunzeme.
5./6.klase – krāsoja skolas rotaļu laukumu košās un pavasarīgās krāsās, 7. klase – gatavoja mājiņu kukaiņiem, kuras projektu nolūkojuši dabas aizsardzības mājaslapā, bet 8. klase palīdzēja veikt labiekārtošanas darbus Vaiņodes sociālās aprūpes centrā. 9. klase mākslinieciski noformēja bērnu rotaļu laukumu.
14. maija pēcpusdienā mūsu skolā viesojās gaidīti ciemiņi – Liepājas motokluba „ Vētras putni” pārstāvji. Bērni ne tikai uzmanīgi klausījās par motokluba biedru daudzpusīgo dzīvesveidu un hobiju, bet savu ziņkāri varēja remdēt vizinoties uz motocikliem. Pat lielākie palaidņi rāmi stāvēja rindā, gaidot savu vizināšanās kārtu, kopīgas vakariņas un pačalošana, atvadāmies līdz nākošajai tikšanās reizei. Īpašs paldies par atsaucību sakāms kluba prezidentam Jānim Dreiblathenam, ar kura palīdzību ieskatījāmies tajā pasaulē, kurā cilvēku sapņi harmoniski savijas ar priekšmetu mehānisku darbību.
15.maija rīts ieskandināja „ Pēdējā zvana” pasākumu 9. klases skolēniem, tik daudz laba vēlējumi, pašdarinātas dāvaniņas un draudzīgu smaidu, ar vēlējumu, ka „vispatīkamākais un nekaitīgākais dzīves ceļš ved cauri izglītības un zināšanu gatvei”, devītklasnieki dodas nelielā izbraukumā uz Embūtes tūrisma informācijas centru, pateicamies par uzņemšanu Ingunai un Dinai.

Lai rosīgs un darbīgs pavasara cēliens!
Daiga Tihomirova

Motokluba” Vētras putni” pārstāvji un Vaiņodes internātpamatskolas skolēni
Motokluba ”Vētras putni” pārstāvji un Vaiņodes internātpamatskolas skolēni

Author: Armands Radzuška