Pērn Kurzemē 559 bērni saņēmuši brilles bez maksas

Rūpējoties par bērnu redzes veselību, jau vairākus gadus veikalu tīkls „OptiO” realizē sociālās atbildības programmu, lai aicinātu vecākus pievērst uzmanību bērnu redzes veselībai un sniegtu iespēju bērniem līdz 18 gadu vecumam saņemt brilles 55 EUR vērtībā bez maksas. Pērn Kurzemes reģionā šo iespēju izmantoja 559 bērni – Talsos 229 un Liepājā 330.

Vairāku gadu garumā, „OptiO” veikalu svarīgākā misija ir sniegt kvalitatīvu redzes korekciju visiem, kam tā ir nepieciešama. Tieši attīstības un augšanas periodā bērnu redzes kvalitātei ir ļoti nozīmīga loma, jo aptuveni 80% no informācijas par apkārt notiekošo bērni uztver ar redzi. Tāpēc savlaicīga redzes pārbaude un korekcija tieši bērniem, ir ļoti nepieciešama. Šī iemesla dēļ “OptiO” ik gadu piedāvā iespēju bērniem saņemt korekcijas līdzekļus bez maksas (55 eiro vērtībā), ko izmantojuši jau tūkstošiem bērnu visā Latvijā. Aizvadītajā gadā, programmas ietvaros, 5831 bērns saņēma jaunas brilles – Kurzemē 559, Vidzemē 752, Zemgalē 839, savukārt Rīgā 3231. Pērn sociālo programmu visaktīvāk izmantoja gada sākumā, kad janvārī un februārī ik mēnesi tika izgatavotas vairāk kā 500 brilles, bet, sagaidot jauno mācību gadu – jaunas brilles augustā  saņēma 753 bērni, savukārt septembrī – 639.


„OptiO” optometriste Aiga Ozoliņa:
„Aizvadītā gada laikā, mainoties ierastajam mācību ritmam, bērniem nācās pielāgoties jauniem apstākļiem, kas nozīmē arī intensīvāku darbu pie viedierīcēm. Zilā gaisma, kuru izstaro datori, telefoni, TV, nereti rada diskomfortu mūsu acīm. Īpaši bērniem, kuru actiņas ir jūtīgākas nekā pieaugušajiem. Līdz ar to būtu svarīgi ievērot atpūtas pauzes un veikt acu vingrinājumus, lai palīdzētu acu muskuļiem atslābināties un samazinātu risku saskarties ar redzes defektiem.”

Latvijā redzes problēmas skar gandrīz ceturtdaļu bērnu, tāpēc ir ļoti būtiski sekot līdzi bērnu labsajūtai, lai būtu iespējams savlaicīgi piefiksēt redzes problēmas un tās efektīvi novērst. Gadījumos, kad bērna redzes veselībai pienācīgi nesekojam, tas var izraisīt attīstības traucējumus un apgrūtināt bērna iekļaušanos sabiedrībā.

“Visbiežāk par bērnu redzes problēmām liecina izvairīšanās no darba tuvumā, acu samiegšana, skatoties tuvumā vai tālumā, galvas pieliekšana, kā arī sūdzības par galvassāpēm. Ja kāda no šīm pazīmēm tiek ievērota, vecākiem nevajadzētu atlikt bērna vizīti pie optometrista. Arī tad, ja bērnam šķietami nav nekādu redzes problēmu, ieteicams redzi pārbaudīt reizi gadā. Priecājamies, ka ik gadu jūtama liela atsaucība no vecākiem, kas atbildīgi ved bērnus pie optometrista un jau no mazotnes iemāca, ka rūpes par redzes veselību ir svarīgas, lai izbaudītu ikdienu pilnvērtīgi,” stāsta Aiga Ozoliņa.

Bezmaksas brilles bērni vecumā līdz 18 gadiem var saņemt ikvienā „OptiO” veikalā visā Latvijā. Piedāvājumā ietilpst briļļu ietvars cenā līdz 29 EUR un divas briļļu lēcas 26 EUR vērtībā, kā arī briļļu izgatavošana ir bez maksas. Lai saņemtu brilles, nepieciešama briļļu recepte, kas nav vecāka par 3 mēnešiem. Ja nepieciešams, redzes pārbaudi iespējams veikt arī OptiO veikalos pēc iepriekšēja pieraksta. Programma ir spēkā no 2021. gada 1. janvāra līdz 2021. gada 31. decembrim.

Author: Rolands Mozrims