Putras nedēļa „Zīlītē”.

Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusei no uztura ir jāveido graudaugu produktiem. Lai veicinātu bērnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, Latvijā  tiek rīkots projekts -Putras programma skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs.  Pirmo reizi Putras programmā piedalījāmies arī mēs, PII „Zīlīte”. Nedēļas garumā, soli pa solim, bērni uzzināja, kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri un citi. Vēl bērni un skolotājas cītīgi zīmēja, līmēja, veidoja darbiņus izstādei ”Putrai dzimšanas diena”. Arī bērnu vecāki piedalījās Putras programmā, viņi neskopojās un dalījās ar ģimenē iemīļotākajām  putras receptēm, bet grupu skolotājas no daudzajām receptēm izveidoja recepšu grāmatas. Putras nedēļas ietvaros tapa arī jauni ticējumi, kā piemēram, ja no rīta  izēd putru, tad vakarā būs stipri kauli un mugura.

10. oktobrī, kas ir Starptautiskā  Putras diena, mūsu „Zīlītē”  bija Putras nedēļas noslēguma pasākums. Grupas bija sagatavojušas jaukus priekšnesumus un pie mums ciemojās bijušie bērnudārza audzēkņi, tagad HK „Vaiņode” handbolisti Jānis Orlovs un Mārtiņš Juzups, kuri mums pastāstīja, ka  tieši graudaugu produkti ir tie, kas viņiem dod spēku un enerģiju. Puiši demonstrēja  dažādus  piespēļu veidus un piedāvāja tos izmēģināt  arī bērniem. Jāpiebilst, ka vēlmi kļūt par sportistiem izrādīja daudzi bērni, tātad mums būs ar ko lepoties arī nākotnē.

Liels paldies par palīdzību pasākuma organizēšanā sporta skolotājām Arturam Blumbergam, paldies arī Jānim Orlovam un Mārtiņam Juzupam!

 

Dažus izstādes darbiņus var aplūkot sociālajos tīklos Draugiem.lv/Herkuless, bet gribu atzīmēt, ka tur ir ieviesusies neliela kļūda. Tie visi nav grupas „Spārītes„ darbi, tos darinājuši arī citu grupu bērni.

Pirmsskolas skolotāja Sanita Davidenko

Author: Mārtiņš