Simtgades svētceļojums 15. jūlijā arī Vaiņodē

Latvijas kā neatkarīgas valsts simtgadē tiek organizēts īpašs projekts – “Simtgades svētceļojums”. Tās mērķis ir 100 dienās (no 6. maija līdz 13. augustam) ieskaut Latviju lūgšanā, ejot svētceļojumā pa valsts robežu, sākot un beidzot ceļu Latvijas lielākajā svētvietā – Aglonā.
2018. gadā, gatavojoties atzīmēt Latvijas Valsts 100 gadu jubileju kopš neatkarīgas valsts izveides, ir lieliska iespēja atcerēties to, kas ir mūsu valstiskuma pamatā. Līdzās valsts simboliem  – karogam, ģerbonim – mēs esam izvēlējušies savas valsts himnu “Dievs, svētī Latviju”.  Šie Baumaņu Kārļa vārdi tiek izdziedāti un izteikti lūgšanā ik vienā Latvijai nozīmīgā notikumā. Ar kopīgu lūgšanu mēs varam izlūgt to, lai Latvija ir svētīta un garīgi brīva zeme.
“Simtgades svētceļojums” ir ekumēnisks, atvērts visām konfesijām un ikvienam interesentam. Tāpat arī nav jāuztraucas par to, ka nav iespējas iet visu ceļu, svētceļnieku grupai var pievienoties jebkurā brīdī, kad ir laiks un vēlēšanās. Šis ceļš sniedz lielisku iespēju pievienoties grupai, kad tā ir tuvāk dzīvesvietai vai arī apskatīt vietas Latvijā, kur agrāk vēl nav būts.

Author: Armands Radzuška