Svinēsim svētkus kopā, darot labus darbus!

Latvijas simtgades gadā mēs vēlamies sakārtot sevi, savu māju, savu novadu, un veltīt savus darbus savai zemītei.

Viena no unikālam celtnēm Vaiņodes pagastā atrodas Elkoņu ielā 2, kura 1927.-1929. gadā  uzbūvēta un arī līdz 2. pasaules karam darbojusies kā ebreju sinagoga. Kopš kara beigām šī celtne kļuva par baznīcu, pie tam vairākām konfesijām – katoļiem, 1950.-1957.gados luterāņiem, 1962.-1983.gados baptistiem. Tā ir vienīgā sinagoga Latvijā, kura turpina kalpot kā dievnams.

1983.gadā baznīcai ielikta koka grīda, kura laika gaitā sapuvusi. Pašreiz tur ir betona segums. Sagaidot šīs celtnes 90. gadadienu nākamgad, vēlamies to sapost. Viens no lielākajiem darbiem būs grīdas flīzēšana. Novada dome piešķīrusi finansējumu mūsu projektam „Darīsim paši”, katoļu draudze kopš pavasara vāc ziedojumus. Sakām lielu paldies visiem, kuri mūsu projektu atbalstījuši  līdz šim.

Aicinām novada iedzīvotājus piedalīties  projektā, iesaistoties labdarības pasākumā, kurš notiks 26. augustā pēc dievkalpojuma pulksten 12.00 dievnama dārzā (lietus gadījumā- baznīcā). Labdarības koncertu pret Jūsu ziedojumiem sniegs Liepājas teātra aktieri Sigita Jevgļevska, Ivonda un Ēriks Vilsoni, Edgars Pujāts, ģitārists Māris Kupčs, mūziķis  Toms Bokums, Juris Volkovs, ja nebūs aizņemts mēģinājumā- arī Nacionālās Operas un Baleta tenors Juris Jope.

Pasākuma laikā darbosies arī amatnieku tirdziņš, kurā aicināti piedalīties pagasta iedzīvotāji ar saviem izstrādājumiem (adījumiem, tamborējumiem, gleznām utt., arī dārzā izaudzēto un sagatavoto ziemai). Pārdodot savus ražojumus koncerta apmeklētājiem, naudu lūdzam ziedot baznīcai. Ja vēlaties piedalīties tirdziņā ar saviem darinājumiem, lūdzu dariet to zināmu projekta vadītājai pa telefonu 26632735.

Būsim priecīgi un pateicīgi, ka mūs atbalstīsiet!

Projekta darba grupas vārdā koordinatore Ārija Čerņavska

Author: Armands Radzuška