Trīs dienas Berlīnē

Ilgi gaidīta, 27. novembra rītā sākās 12. klases skolēnu un audzinātājas Ārijas Čerņavskas ekskursija uz Berlīni (klase bija labākā 5. – 11. klašu reitingā iepriekšējā  mācību gadā – tika vērtēta gan sekmju izaugsme, gan darbošanās, gan pašiniciatīva skolas sabiedriskajā dzīvē, kā arī piedalīšanās novada rīkotajos pasākumos).

Vispirms iekārtošanās ērtā Novum Hotel Aldea viesnīcā Berlīnes Šēnbergas rajonā, tikai 200 m attālumā no metro stacijastad vakarā, mirdzošās gaismās saposts Ziemassvētku gaidīšanai, pārsteidza Potsdamas laukums un naktī koši izgaismotais tā kupols. Turpat blakus  krāsas mainīja  “Sony Center” kompleksa  milzīgais tērauda jumta segums.  

Nākošajā dienā ekskursija sākās Berlīnes centrālajā –  Aleksandra laukumā – apskatīts 368 metrus augstais Berlīnes TV tornis, pastaigā uz Reihstāgu, ejot pa “Unter den Linden” bulvāri, tika pārrunāta Berlīnes vēsture, daudzo valdnieku nozīme, apskatīti Brandenburgas vārti, pilis, Marijas baznīca (viena no vecākajām Berlīnes baznīcām), Humbolta universitāte, Opera, Doms, muzeji, “Rotes Haus” (rātsnams).

Ekskursijā Reihstāgā, lēnām virzoties augšup pa kupolu un klausoties informāciju audio gida austiņās, caur kupola slapjo logu varēja iepazīt Berlīni, jo audio gidā iebūvētais GPS raidītājs uztver vietu un stāsta attiecīgo informāciju. Pats kupols ir sava veida arhitektūras brīnums – tajā iestrādāti 360 spoguļi, un katrs no tiem atstaro gaismu dažādos virzienos, bet kupola pašā augšā ir caurums līdzīgi kā Romas Panteonā.

UNESCO mantojuma sarakstā iekļautajā Muzeju salā, kur atrodas 5 blakus izvietoti muzeji  (katrā no tām var pavadīt pusi dienas) Neues muzeja 4 stāvos bija apskatāmas aizvēsturisko un klasisko eksponātu kolekcijas no daudzām valstīm.

Bija iespēja iepirkties daudzajos maģiskajos Ziemassvētku tirdziņos un Melnās Piektdienas izpārdošanā lielākajos tirdzniecības centros.

Aizvadītajā nedēļas nogalē skolēni “citādi” apguva vēsturi, ģeogrāfiju, literatūru un guva milzum daudz ļoti pozitīvu emociju.

Paldies par šo iespēju skolas direktoram Zigmundam Mickum, mācību pārzinei Guntai Minkai, novada pašvaldībai un lieliskajai gidei Santai Avotiņai. 

Skolēni un skolotāja A. Čerņavska, aizvadot trīs aizraujošas dienas Berlīnē.

Author: Armands Radzuška