Vaiņodes kausā 2019 dominē Buklovskis, Ružāne un Buļko.

2019. gada 9. februārī Vaiņodē jau sesto reizi norisinājās Vaiņodes kausa šautriņu mešanā izcīņa. Šīs bija otrās sezonas reitinga sacensības šogad, un par lielu prieku organizatoriem un spēlētājiem tika turpināta Latvijas čempionātā labi iesāktā tradīcija kupli apmeklēt šautriņu mešanas sacensības. Šoreiz kopumā piedalījās 119 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas – 83 kungi, 24 dāmas un 12 jaunieši un juniori.

Sacensības sākās ar junioru (dalībnieki līdz 15 gadu vecumam) turnīru, kurās uzvaru finālā ar rezultātu 2:0 guva Roberts Buļko (ŠMK Priekule), pārspējot Markusu Jansonu (DK Vienradzis).

Dāmu konkurencē sacensības sākotnēji norisinājās 8 grupās un no katras grupas izslēgšanas spēlēm kvalificējās 2 labākās no katras grupas. Šogad Vaiņodes kausu dāmu konkurencē izcīnīja Marija Ružāne (SPORTA KLUBS KUORSOVA), kura spraigā finālā ar rezultātu 5:4 pārspēja Latvijas čempioni Kristīni Mickus (ŠMK Priekule). Iepriekš sīvā cīņā pusfinālā Kristīne ar rezultātu 5:4 pārspēja Sarmīti Lavrentjevu (BAMS DARTS), savukārt Marija ar 5:1 bija spēcīgāka par Sandiju Andersoni (BAMS DARTS). Dāmu fināla spēles ierakstu var noskatīties Latvijas Darts organizācijas Facebook lapā. 

Kungu konkurencē grupu izspēle notika 16 grupās, savukārt izslēgšanas spēlēm kvalificējās 4 labākie no katras grupas. Dienas noslēgumā vislielāko izturību un koncentrēšanos uzvarai parādīja Žanis Buklovskis (ŠMSK Asās Adatas), kurš finālā tikās ar Lietuvas pārstāvi Mindaugas Barauskas. Finālā veiksme smaidīja te vienam, te otram, taču noslēgumā Žanis spēja iemest uzvaru nesošo dubulto un svinēt uzvaru ar rezultātu 5:3. Pusfinālā Žanis ar tādu pašu rezultātu 5:3 uzvarēja Aigaru Strēli (ŠMK Priekule), savukār Mindaugas ar 5:3 pārspēja Ilmāru Dūniņu (KKSP Kandava). Arī kungu fināla spēles ierakstu ir iespējams noskatīties LDO Facebook lapā. 

Uzvarētāji tika noskaidroti arī jauniešu konkurencē (dalībnieki līdz 18 gadu vecumam). Finālā tikās Roberts Buļko un Markuss Jansons un jau otro reizi šīs dienas laikā Roberts izrādījās spēcīgās ar rezultātu 3:0 pārspējot Markusu. Iepriekš Markuss pusfinālā uzvarēja Alisi Medni (ŠMK Vecpiebalga) ar rezultātu 3:1, savukārt Roberts pusfinālā spēja uzvarēt Latvijas jauniešu čempionu Ralfu Laumani (ŠMK Liepāja) ar rezultātu 3:2.

Tiem dalībniekiem, kuriem neizdevās izkļūt no grupām, bija iespēja piedalīties gandarījuma „301 double-in, double-out” turnīrā, kurā kungu konkurencē finālā uzvarēja Zigmārs Zarāns (Klondaikas Fortūnas Džentelmeņi), pārspējot Bronius Janušku ar rezultātu 2:1, savukārt dāmām spēcīgākā bija Alise Medne , kura finālā ar rezultātu 2:0 pārspēja Daci Maskoļonoku (BAMS DARTS).

Visi sacensību rezultāti ir pieejami Latvijas Darts organizācijas mājaslapā sadaļā „Sacensības”

Sakām lielu paldies šautriņu mešanas klubam „Priekule” un Vaiņodes novada domei par sacensību organizēšanu, kā arī visiem dalībniekiem par piedalīšanos sacenensībās un par emociju pārbagātajām spēlēm. Uz tikšanos jau 2. martā Vecumniekos!

Rakstu sagatavoja: Irēna Bauze

Citi attēli (foto A.Mickus): https://failiem.lv/u/cn9cwe3e

Author: Armands Radzuška