Vaiņodes novada sporta svētki 2019

          No 16.-17.augustam norisinājās Vaiņodes novada sporta svētki. Sporta svētkos bija iekļautas 12 sporta disciplīnas – pludmales volejbols, ielu futbols, basketbols, loku šaušana, pludmales handbola izgājieni, zviedru stafete, tautas bumba un piecas dažādas stafetes, no kurām 8 labākās tika ņemtas vērā kopvērtējumā.

            Cīņai par lielo kopvērtējuma kausu bija pieteikušās 9 komandas – “Čiekuri”, “Bekons”, “Vībiņi”, “Vagnieze”, “Pophouse.lv”, “Daiļrade”, “Saldenieki/Bāta”, “Mālpinieki” un “Šodien nebūs”.

            Svētki sākās ar pludmales volejbolu, kas norisinājās 16.augustā plkst. 18.30 Vībiņu parkā. Volejbolam pieteicās 9 komandas. Vislabāk veicās komandām, kuras necīnījās par kopvērtējuma kausu “Aizpute 1” un “Aizpute 2” attiecīgi ierindojoties 1.vietā un 2.vietā. Trešo vietu ieņēma komanda “Šodien nebūs”.

            Tāpat 16.augustā, bet plkst.19:00 sākās ielu futbols, arī futbolā bija 9 komandas. Par visiem pārāki izrādījās komanda “Saldenieki/Bāta”, aiz sevis atstājot un finālā pieveicot komandu “Pophouse.lv”, bet trešo vietu ieņēma komanda “Čiekuri”

             17.augusts plkst.8:30 iesākās ar Vaiņodes novada sporta svētku lāpas nešanu no Embūtes pagasta pārvaldes ēkas līdz Vaiņodes vidusskolas stadionam, un lielās lāpas aizdegšanu. Lāpu nesēji bija Vaiņodes novada iedzīvotāji, kuri iepriekšējā gadā par godu Latvijas 100 dzimšanas dienai, noskrēja 100 km apkārt Vaiņodes novadam. Nesēji bija: 1.posms – Dāvis Ziemelis, 2.posms – Ilze Barute, 3.posms – Sandra Mickus un 4.posmu veica un iededzināja lielo sporta svētku lāpu Kaspars Kirpičenoks. Milzīgs paldies lāpu nesējiem par atsaucību.

            Pēc lāpas iedegšanas sākās sporta svētku programma ar basketbolu un loku šaušanu, kas noritēja paralēli. Basketbolā uzvaras laurus plūca komanda “Saldenieki/Bāta”, otrajā vietā atstājot komandu “Vagnieze”, bet trešo vietu ieņēma “Vībiņi”. Arī loku šaušanā vislabāk veicās komandai “Saldenieki/Bāta”, apsteidzot par vienu punktu, otrajā vietā atstājot divas komandas “Šodien nebūs” un “Pophouse.lv”.

            Pēc tam turpinājās ar Pludmales handbola izgājieniem un stafete 1. Pludmales handbolā pārliecinošāko sniegumu demonstrēja komanda “Pophouse.lv”, kuri izcīnija uzvaru, finālā apspēlējot komandu “Vībiņi”. Trešajā vietā atstājot “Mālpilnieki”. Stafete 1 komandām bija vispirms jāpiepūš balons tā, lai tas pārsprāgtu. Tad komanda devās uz nākamo posmu, kur vienam no komandas uz galvas bija jānovieto krūzīte, kurā bija iesietas 2 auklas. Turot auklas dalībniekam bija jācenšas noturēt krūze uz galvas. Pa to laiku pārējā komanda ar 25 ml trauciņiem centās šo krūzīti piepildīt ar ūdeni. Kad komandām deva komandu doties, dalībnieks ar krūzi uz galvas devās tālāk un centās ieliet ūdeni uz zemes novietotā traukā, neatlaižot auklas un nepieskaroties ar rokām krūzītei. Šajā stafetē vislabāk veicās komandai “Vībiņi”, kuri apsteidza otrajā vietā esošos “Daiļrade” un trešo vietu “Saldenieki/Bāta”.

            Pēc pludmales handbola izgājieniem un pirmās stafetes sekoja tautas bumba un stafete 2. Tautas bumbā par visiem labāki izrādījās “Vībiņi”, aiz sevis atstājot “Pophouse.lv” un “Vagnieze”. Stafete 2 uzdevums komandām bija ar katra dalībnieka vienu kāju noturēt gaisā 25 l ūdens spaini. Sākumā spainis bija tukšs. Pirmās trīs minūtes spaini tika ieliets ūdens ik pēc 20 sekundēm, otrajās trīs minūtēs ik pēc 10 sekundēm. Tad dalībniekiem bija divas minūtes jātur pilns spainis ar ūdeni. Pēc divām minūtēm, ik pēc 20 sekundēm tika ņemts viens dalībnieks nost, līdz paliek divi komandas dalībnieki, kuri centās noturēt pēc iespējas ilgāk. Vislabāko rezultātu uzrādīja komanda “Šodien nebūs”, kuri spaini noturēja 9:39 min, otrajā vietā atstājot “Pophouse.lv” ar rezultātu 9:21, bet trešo vietu ar rezultātu 9:10 ieņēma komanda “Daiļrade”.

            Tālāk sekoja stafete 3, kur bija no koka dēļiem un auklām uztaisītas slēpes, uz kurām bija vieta 6 dalībniekiem. Uzvedums bija pēc iespējas ātrāk apiet apkārt atzīmei, un atgriezties atpakaļ sākuma punktā. Šeit veiksmīgāko komandas darbu parādīja komanda “Saldenieki/Bāta”, apsteidzot “Daiļrade” un “Pophouse.lv”. Paralēli Stafete 3 gāja ceturtā stafete, kur komandai bija jāskrien ar starp viņiem iespiestiem baloniem. Šeit labāko rezultātu uzrādīja komanda “Vībiņi”, otrajā vietā atstājot komandu “Pophouse.lv”, bet trešo vietu izcīnija “Saldenieki/ Bāta”.

            Aktīvajai dienai tuvojoties beigām sekoja laikam interesantākā stafete 5. Tā nebija kā stafete, vairāk līdzinājās virves vilkšanai, bet virves vietā atradās traktora riepas kamera. Kameru satvēra tikai viens dalībnieks, nākamais dalībnieks turēja savu komandas biedru aiz vidukļa. Sievietes vilka pret sievietēm un vīrieši pret vīriešiem, bet rezultāti skaitījās kopā. Šeit visspēcīgākie bija “Saldenieki/Bāta”, kuri finālā uzvarēja  “Mālpilniekus” un “Šodien nebūs”.

            Komandām un sportiskajai dienas daļai noslēgumā bija zviedru stafete, kur komandā bija 4 dalībnieki – 2 sievietes un divi vīrieši. Pirmos divus posmus skrēja vīrieši – 400 m un 300 m, bet pēdējos divus sievietes – 200 m un 100 m. Šeit ātrākie izrādījās komanda “Saldenieki/Bāta”, apsteidzot “Vagnieze” un “Pophouse.lv”.

            Kopvērtējumā tika ņemti vērā 8 labākie rezultāti no 12 disciplīnām – ar 88 punktiem uzvarēja komanda “Saldenieki/Bāta”, otrajā vietā atstājot komandu “Pophouse.lv” ar 77 punktiem, bet ar 74 punktiem trešo vietu ieņēma komanda “Vībiņi”

            Dienas gaitā arī norisinājās individuālās disciplīnas. Tās sākās ar bērnu skrējieniem 5 vecuma grupās. Pirmie distancē devās bērni līdz 3 gadiem, kuriem bija jāveic 50 m. Pirmais tos veica Jānis Andiņš, otro vietu ieņēma Emīlija Zemlīte, bet trešo vietu Paula Pāvila. Pēc tam sekoja 4 – 5 gadus jaunie dalībnieki, kur otrajā vietā ierindojās Deivids Znotinaitis, bet par uzvarētāju kļuva Henrijs Hartmanis. 5 – 6 gadu vecuma grupā pirmais 200 m veica Deniss Bražis, aiz sevis otrajā vietā atstājot Adrianu Dureņcu, bet trešajā Merselu Knaceru. 300 m metru distancē devās 8 – 9 gadus veci bērni. Visātrāk šo distanci veica Dāvis Skrastiņš, pēc viņa distanci veica Daniels Embriks un trešais Deniss Rozentāls. Bērnu vecākajai grupai no 10 – 12 gadu vecumam bija jāveic 400 m distance. Par visiem ātrāks izrādījās Dins Šteimanis, otro vietu ieņēma Rainers Mihelsons, bet trešo Markuss Emriks.

            Pēc bērnu skrējiena sekoja vēl nebijusi disciplīna sporta svētkos – māmiņu skrējiens ar bērnu ratiņiem. Pieteicās 3 dalībnieces. 400 metru distanci visātrāk veica Ilze Barute, pēc Ilzes finišēja Aivita Žvirgždinaite un trešajā vietā ierindojās Ilze Malūka.

            Otra individuālā disciplīna bija loku šaušana. Sieviešu kategorijā līdz 13 gadu vecumam visprecīzāk šāva Kristiāna Fridriksone, otrajā vietā atstājot Martu Grundmani un trešajā vietā Karīnu Puļķi. No sievietēm, no 14 gadiem uzvarēja divas sportistes Liene Sālava un Anna Gudinovska, tāpat otro vietu ieņēma divas sportistes Egita Minka un Līga Kriškāne

            Savukārt vīriešiem līdz 13 gadu vecumam vislabāk veicās Andim Borim, viņam sekoja Viktors Sērmolītis un Bruno Jankovskis. Vīriešiem no 14 gadu vecuma bija lielāka atsaucība loku šaušanā. Šajā kategorijā piedalījās 22 dalībnieki. Šeit izrādījās, ka bija 3 precīzākie šāvēji, kuri sašāva vienādu punktu skaitu, tie bija – Gints Greikšs, Pāvels Znotinaitis un Alvis Rupeiks.

            Dienas gaitā arī norisinājās bērnu ballīte, par kuru parūpējās Edgars un draugi. Vakarā notika Tomasa Kleina koncerts. Plkst. 22 norisinājās zaļumballe, kuru spēlēja grupa no Rīgas – “Taizers”

            Paldies visiem dalībniekiem, atbalstītājiem un skatītājiem, kuri ieradās uz Vaiņodes novada sporta svētkiem!

Milzīgu paldies vēlos pateikt mūsu atbalstītājiem,
lai pasākums notiktu tik krāšņs un patīkams.

PALDIES!

  1. Vaiņodes novada pašvaldībai
  2. Vaiņodes bekonam
  3. Latvijas Sporta Aģentūrai
  4. Pophouse.lv
  5. Veikalam “TOP”
  6. Maiznīcai “Priekule”
  7. Z/S Rubuļi

Paldies visiem brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja,
lai viss pasākums noritētu bez lielām problēmām!

TIEKAMIES NĀKAMGAD!!!!

Foto  un video pieejams:

Foto 1.daļa, foto: Inga Ezeriete

Foto 2.daļa

Foto 3.daļa

Video – lāpu skrējiens


Basketbols

Komandas nosaukumsRezultāts
Čiekuri 4
Daiļrade 6
Saldenieki/ Bāta 1
Vībiņi 3
Pophouse.lv 8
Šodien Nebūs 5
Bekons 10
Mālpilnieki 9
Vagnieze 2


Bērnu skrējiens (līdz 3 gadiem)

Dalībnieka vārds, uzvārdsRezultāts
Emīlija Zemlīte 2
Jānis Andiņš 1
Paula Pāvila 3


Bērnu skrējiens (4-5 gadiem)

Dalībnieka vārds, uzvārdsRezultāts
Deivids Znotinaitis 2
Henrijs Hartmanis 1


Bērnu skrējiens (6-7 gadiem)

Dalībnieka vārds, uzvārdsRezultāts
Marsels Kancers 3
Adrians Dureņcs 2
Gustavs Bluka 5
Deniss Bražis 1
Neila Jakovļeva 4


Bērnu skrējiens (8-9 gadiem)

Dalībnieka vārds, uzvārdsRezultāts
Daniels Embriks 2
Gabriela Vilsone 5
Kate Jasjusčeņa 8
Patrīcija Dēvita 7
Dāvis Skrastiņš 1
Elizabete Hermsone 6
Adriana Mia Saulīte 4
Deniss Rozentāls 3


Bērnu skrējiens (10-12 gadiem)

Dalībnieka vārds, uzvārdsRezultāts
Viktors Sērmolītis 9
Mihaels Feldmanis 4
Rita Mihelsone 10
Rainers Mihelsons 2
Mareks Krūza 5
Markuss Emriks 3
Deniss Skrastiņš 8
Dins Šteimanis 1
Ilona Grundmane 6


Ielu futbols

Komandas nosaukumsRezultāts
Čiekuri 3
Daiļrade 7
Saldenieki/ Bāta 1
Vībiņi 6
Pophouse.lv 2
Šodien Nebūs 5
Bekons 9
Mālpilnieki 8
Aueri 4


Loku šaušana

Komandas nosaukumsRezultāts
Čiekuri 103
Daiļrade 99
Saldenieki/ Bāta 122
Vībiņi 114
Pophouse.lv 121
Šodien Nebūs 121
Bekons 84
Mālpilnieki 98
Vagnieze 104


Loku šaušana (līdz 13 g., sievietēm)

Vārds, uzvārdsRezultāts
Marta Grundmane 14
Kristiāna Fridriksone 16
Karīna Puļķe 9


Loku šaušana (līdz 13 g., vīriešiem)

Vārds, uzvārdsRezultāts
Bruno Jankovskis 17
Viktors Sērmolītis 21
Rainers Mihelsons 9
Deniss Rozentāls 7
Hardijs Čikšis 16
Andis Bors 24


Loku šaušana (no 14 g., sievietēm)

Vārds, uzvārdsRezultāts
Ilze Malūka 7
Madara Nikāre 23
Aivita Žvirgždinaite 11
Austra  Žvirgždinaite 3
Egita Minka 26
Inete Sudmale 22
Liene Salāva 28
Anna Gudinovska 28
Līga Kriškāne 26
Nora Putra 18
Sandra Putra 24
Mārīte Kuliešus 23
Dagnija Tuļuga 21


Loku šaušana (no 14 g., vīriešiem)

Vārds, uzvārds Rezultāts
Miķelis Tiļuks 26
Modris Mūris 0
Dāvis Plūme 24
Valdis Bublauskis 27
Pāvels Znotinaitis 29
Normunds Pāvils 25
Aldis Sērmolītis 28
Jānis Vilkaveckis 27
Arturs Bražis 24
Tomass Peleckis 27
Kristiāns Rupeiks 24
Gints Greikšs 29
Gvido Zemlītis 24
Ģirts Greikšs 22
Valentīns Peleckis 24
Visvaldis Dēvits 28
Mārtiņš … 24
Aigars Kuliešus 26
Juris Beloivans 26
Jānis Beloivans 19
Alvis Rupeiks 29
Andrejs Piļugins 26


Māmiņu skrējiens ar bērnu ratiņiem

Dalībnieka vārds, uzvārdsRezultāts
Ilze Barute 1
Ilze Malūka 3
Aivita Žvirgždinaite 2


Pludmales handbola izgājieni

Komandas nosaukumsRezultāts
Čiekuri 5
Daiļrade 9
Saldenieki/ Bāta 4
Vībiņi 2
Pophouse.lv 1
Šodien Nebūs 7
Bekons 6
Mālpilnieki 3
Vagnieze 8


Pludmales volejbols

Komandas nosaukumsRezultāts
Čiekuri 8
Daiļrade 6
Saldenieki/ Bāta 4
Vībiņi 7
Pophouse.lv 5
Šodien Nebūs 3
Aizpute 1 1
Aizpute 2 2
   


Stafete 1

Komandas nosaukumsRezultāts (min)
Čiekuri 3,48
Daiļrade 2,47
Saldenieki/ Bāta 2,59
Vībiņi 2,29
Pophouse.lv 3,13
Šodien Nebūs 3,06
Bekons 424 grami
Mālpilnieki 3,19
Vagnieze 3,20


Stafete 2

Komandas nosaukumsRezultāts (min)
Čiekuri 9:04
Daiļrade 9:10
Saldenieki/ Bāta 6:24
Vībiņi 8:49
Pophouse.lv 9:21
Šodien Nebūs 9:39
Bekons 6:49
Mālpilnieki 7:32
Vagnieze 8:40


Stafete 3

Komandas nosaukumsRezultāts (min)
Čiekuri 4:04
Daiļrade 1:33
Saldenieki/ Bāta 1:29
Vībiņi 2:07
Pophouse.lv 1:57
Šodien Nebūs 2:56
Bekons 5:00+
Mālpilnieki 2:47
Vagnieze 3:02


Stafete 4

Komandas nosaukumsRezultāts (min)
Čiekuri 4:55
Daiļrade 3:43
Saldenieki/ Bāta 3:29
Vībiņi 2:42
Pophouse.lv 3:08
Šodien Nebūs 4:21
Bekons 6:05
Mālpilnieki 3:48
Vagnieze 4:35


Stafete 5

Komandas nosaukumsRezultāts
Čiekuri 8
Daiļrade 5
Saldenieki/ Bāta 1
Vībiņi 7
Pophouse.lv 6
Šodien Nebūs 3
Bekons 9
Mālpilnieki 2
Vagnieze 4


Tautas bumba

Komandas nosaukums Rezultāts
Čiekuri 7
Daiļrade 9
Saldenieki/ Bāta 5
Vībiņi 1
Pophouse.lv 2
Šodien Nebūs 4
Bekons 8
Mālpilnieki 6
Vagnieze 3


Zviedru stafete

Komandas nosaukumsRezultāts (min)
Čiekuri 2:43
Daiļrade 2:46
Saldenieki/ Bāta 2:35
Vībiņi 2:49
Pophouse.lv 2:41
Šodien Nebūs 2:45
Bekons 3:01
Mālpilnieki 3:03
Vagnieze 2:40


Vaiņodes novada sporta svētku kopvērtējums

Author: Armands Radzuška