Vaiņodes novada vēsturisko notikumu apkopotā grāmata – “Dzimtais novads ir logs uz pasauli”

Vaiņodes, Vībiņu, Embūtes, Dēseles, Elkuzemes un apkārtnes notikumi dažādos laika griežos

Grāmatu iespējams iegādāties Vaiņodes TIC, Brīvības ielā 17, iepriekš sazinoties pa tālruni vai e-pastu – +37163451572 vai turisms@vainode.lv      

Grāmata gaida savu lasītāju. 383. lapaspuses biezā grāmata atklāj dažādus notikumus, kas laika gaitā ir risinājušies Vaiņodē un tuvējā apkārtnē. Apkopotie stāsti ļauj iztēloties, cik mainīga un notikumiem bagāta bijusi šī novada vēsture un cik nozīmīgus pagātnes stāstus glabā ikviena iela, ēka, vieta un cilvēki. Šajā grāmatā izceltas interesantas epizodes no sabiedriskās dzīves, saimnieciskās dzīves, kultūras, veselības aprūpes, dabas vides, kara laika un okupācijas, spilgti atainota dzīve dažādos politiskajos režīmos. Grāmatas pamatā izmantoti rakstītie avoti no dažnedažādiem laikrakstiem un publikācijām. Daudzi Vaiņodes novada iedzīvotāji grāmatā, iespējams, atradīs savu senču, skolu, viensētu un citu apkārtnes pieminējumu. Savukārt, grāmatā publicētās personas nav tikušas pieminētas ar nolūku, galvenais mērķis ir sākotnēji iegūstamā informācija no raksta, kas, galvenokārt, atspoguļo kādu konkrētu vēstures epizodi. Iepazīsimies ar to kā Vaiņode trīsdesmitajos gados prasa sev pilsētas tiesības, kā 1933. gadā Embūtes izglītības iestāde beidzot sagaida elektrību, 1938. gadā zemnieku saražotā darba augļu ir tik daudz, ka viņi Elkuzemes stacijā lūdz izbūvēt papildus sliedes, kā vairāki tūkstoši cilvēku Līgo svētkos pulcējās Embūtē, kā mūsu varonīgie ugunsdzēsēji steidza glābt ugunsnelaimēs ne tikai pagastā, bet arī Lietuvā, kādi notikumi risinājušies Vaiņodes lidlaukā un kādus stāstus glabā Vaiņodes garnizons, kāds bija Bātes vasarnīcu rajons, kā dzīvoja mūsu pagasta ziņnesis un kas tik viņam nebija jādzird. Vai zinājāt, ka sešdesmitajos gados Vaiņodes strādnieku ciematā nemitīgi pieaug un nu jau šeit ir ap 80 televizoru, ka Vaiņodē bija viens no modernākajiem lauku universālveikaliem Latvijā? Grāmatā varēs iepazīties ar šiem un vēl daudziem citiem notikumiem.

Būs patiess prieks lasītājus aizvest atpakaļ uz jaunības dienām, skolas gadiem vai citiem notikumiem, caur kuriem asociējat Vaiņodi un tuvējo apkārtni.

Author: Rolands Mozrims