Vaiņodes vidusskolas aktualitātes

Absolventa stunda Bērnu slimnīcā

Dažas dienas pirms Ziemassvētkiem 9. klases skolēni rīkoja labdarības tirdziņu ar nodomu saņemto naudu ziedot slimo mazo bērniņu rehabilitācijai.
Paldies VISIEM pārdevējiem (un vecākiem par palīdzību, lai sagatavotu našķus pārdošanai) un pircējiem par piedalīšanos!
Saziedotā nauda 17. janvārī tika nogādāta Bērnu slimnīcas fondam. Tika nolemts to izlietot, lai uzgaidāmajā telpā nokrāsotu sienu, uz kuras bērni, gaidot pieņemšanu pie daktera, varētu zīmēt ar nomazgājamiem krītiņiem.
Uz satikšanos Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Loretu, Mariju, Anniju, Viku, Alisu, Danielu, Ņikitu un klases audzinātāju Ivetu Mami uzaicināja Vita Šteina, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas komunikācijas nodaļas vadītāja, pacientu pieredzes koordinatore. Viņa pastāstīja par ārstniecības iestādi un tās darbību, pakalpojumiem un misiju.
Pēteris Kļava, ārsts anesteziologs – reanimatologs,  mūsu skolas 1982. gada absolvents, pavadīja skolēnus ekskursijā pa slimnīcu, izrādīja sarežģītās iekārtas un aparatūru mazo pacientu ārstēšanai. Redzētais jauniešiem bija emocionāls pārdzīvojums un lika padomāt par savām vērtībām, cik un kas ir svarīgi.
Sarunā ar skolēniem dakteris uzsvēra, cik dzīvība ir trausla un ka tā pašiem jāsaudzē, cik svarīga ir savstarpējā saprašanās un palīdzība, uzmanība vienam pret otru klases kolektīvā, lai katrs varētu apzināties un sajust drošību, un atgādināja, ka lepojas ar mūsu skolu un novērtē tajā pavadīto laiku ar saviem klasesbiedriem un skolotājiem.

Vaiņodes vidusskolas skolēni ar Pēteri Kļavu – Vaiņodes vidusskolas 1982. gada absolventu, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

“Nākotne sākas šodien”

Janvārī Vaiņodes vidusskolas 10. klases skolēni Viktorija Puļķe, Artūrs Dolbins,  Artis Zemgrīds, Artis Pāvelsons, Deivis Stonkus (klase apgūst valsts aizsardzības mācību, instruktors Ģirts Skanis) piedalījās Skrundas Karoga dienas tradicionālajā piedzīvojumu un izaicinājumu spēlē “Jaunie Skrundas sargi”. Jau 16 gadus šajā dienā svinīgi tiek pieminēti 1919. gada 29. janvāra notikumi, kad pulkveža Oskara Kalpaka bataljons atbrīvoja Skrundu, izcīnot ļoti svarīgu uzvaru, kas noteica Neatkarības kara turpmāko gaitu, (Mūsu skolas komanda šajās sacensībās piedalās kopš 2014. gada 29.janvāra).
Diena sākās ar svētbrīdi Skrundas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, piedaloties aizsardzības ministram Artim Pabrikam un Zemessardzes 4. KB komandierim pulkvedim Andrim Riekstam, bet dienas noslēgumā tika nolikti ziedi pie O. Kalpakam veltītā piemiņas akmens.

Valsts mācību Vaiņodes vidusskolā apgūst 10. klase.

Author: Armands Radzuška