Ziņas no Vaiņodes internātpamatskolas

Februārī Vaiņodes internātpamatskolā viesojās Dobeles bērnu izglītības un attīstības centrs „Taurenīši”.  Bērnu izglītības un attīstības centrs ir jaunrades, radošu krāsaino un silto smilšu nodarbību, lekciju un konsultāciju  cikls.  Nodarbībās tiek pilnveidota un attīstīta bērnu dzirdes un ritma sajūta – darbojoties ar muzikālām rotaļlietām, pašiem radot ritmu; garšas un smaržas sajūta; ķermeņa kustības ar rotaļām; emocionālais kontakts, vienam ar otru rotaļājoties; bērni zīmē, krāso, veido, līmē, spēlē spēles; skaita skaitāmpantus ar pirkstiņu un ķermeņa līdzdarbību. Darbošanās ar krāsainajām smiltīm un dabas materiāliem ir ne tikai radošs process, bet arī aktivizē bērna maņas – stimulē pirkstu sīko muskulatūru, tādējadi labvēlīgi ietekmējot arī smadzeņu darbību, un tā rezultātā veicina runas attīstību.  Paldies “Taurenīši” valdes loceklei Daigai Krūmiņai par atbalstu un viesošanos mūsu skolā!

24.februārī Siguldas Sporta centra lielajā zālē norisinājās gada lielākais skolēnu robotikas pasākums Latvijā „Siguldas Robotu kauss 2018”. Tajā skolēni un jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sacentās desmit disciplīnās elektronikas robotu un četrās „Lego” robotu grupās. Papildus iepriekšējo gadu sacensību disciplīnām šajā gadā dalībnieki varēja startēt piecās jaunās: līnijlabirintā, „Folkrace plus”, „Vex Challenge”, „Mini drone Challenge”, „Makeblock Challenge”. No mūsu skolas spēkus izmēģināt devās skolotāja Mārīte Laugale un skolēni Monika Jakovļeva un Markuss Ročis.

“Mīlestību meklēja un dievināja,
Mīlestību zaudēja un nesaudzēja,
”Mīlestības nav” – cilvēki teica,
Un paši mira mīlestības dēļ.”
Mēs centāmies pierādīt pretējo- MĪLESTĪBA IR !!!
Mīlestības diena tiek atzīmēta 14. februārī. Šajā dienā iemīlējušies cilvēki un ne tikai, parasti apmainās ar dāvanām, maziem suvenīriem sirsniņu veidā, nosūta Valentīndienas apsveikumus, slepeni nodod Valentīndienas atklātnītes ar apsveikumu mīlestības dienā savām simpātijām.
Kad pienākusi kārtējā Valentīndiena, arī mūsu skolā viesojās “ mīlestības gars ”. Visiem mums gribējās kaut kā īpaši nodzīvot šo dienu. Līdz ar to mēs centāmies radīt šo svētku noskaņu mūsu skolā. Tādēļ visu nedēļu pirms Valentīndienas skolā tika rīkoti pasākumi- klašu telpu dekorēšana, rotaļu sagatavošana, lai 14. februāra vakarā, visi kopā vienotos jautrā pasākumā.

Februāra mēnesis ražens ar piedalīšanos konkursos un olimpiādēs: 9.klases skolēns Daniels Morozovs (skolotāja Kristīne Strēle un skolotāja Velga Varna), piedalījās Speciālo skolu izteiksmīgās runas konkursā “ Valodiņa 2018”, kurš notika Lažas skolā, bet skolotāja Irēna Bauze ar skolēniem Evelīnu, Samantu un Moniku, piedalījās vizuālās mākslas olimpiādē Aizputē. Savukārt 7. klases skolēns Raitis Sakavičs (skolotāja Linda Bēta), piedalījās angļu valodas olimpiādē, kura norisinājās Aizputē.  Vizuālās mākslas, mūzikas un mājturības olimpiāde februārī notika arī pašu skolā, klašu grupā uzvarēja 9. klase, bet individuālā vērtējumā 1. vietu ieguva Monika Jakovļeva, 2. vietu- Samanta Jansone, bet 3. vietu- Līga Mūre. Paldies priekšmetu skolotājiem par ieguldīto darbu pasākuma sagatavošanā!

Jau marts! Zem sniega jūtama asnu rosība, tuvojas Lieldienas, viss turpinās, vēl daudz šajā pavasarī jāpaspēj…

 

Daiga Tihomirova

Author: Armands Radzuška