Papildināts ar attēliem. 4. maija svētki

4. maijā Vaiņodes novadā tika svinēti Baltā galdauta svētki, kuru ietvaros bija arī Brīvības ielas skrējiens un Spēka pārbaudījumi.

Brīvības ielas skrējienā piedalījās aptuveni 40 cilvēki. Sākot ar mazu bērnu ratos. Skrējienā piedalījās mazie futbolisti ar treneri Artūru Blumbergu, kurš bija savācis prāvāko pulku skrējēju. Paldies!!! Tāpat arī skrēja handbolisti, vecāki, Vaiņodes vidusskolas skolēni. Pēc skrējiena visi skrējiena dalībnieki tika apbalvoti ar piemiņas velti no Vaiņodes novada domes.

Spēka pārbaudījumos bija trīs vingrinājumi – piena kannas celšana, kartupeļu grozu turēšana un Vaiņodes novada avīzes lasīšana.

Piena kannas celšana uzvarēja tas, kurš vienas minūtes laikā piena kannu pacēla visvairāk reižu. Uzvaras laurus šajā disciplīnā plūca Valts Lapiņš ar 48 reizē, aiz sevis otrajā vietā atstājot Kasparu Kirpičenoku ar 47 reizēm, un trešajā vietā Andi Silnieku ar 46 reizēm.

Kartupeļu grozu turēšanas pārbaudījumā bija grozi jātur uz laiku. Uzvarēja tas, kurš noturēja viss ilgāk. Grozu visilgāk noturēja Jurģis Strēlis 6,09 min, otrais palika Valts Lapiņš ar 6,03 min, bet trešais palika Kaspars Kirpičenoks ar 5,55 min.

Vaiņodes novada avīzes lasīšana dalībniekam bija jāiesēžas tāda pozā, kā sēdētu uz krēsla. Ceļi saliekti tā, lai veidotu 90 grādu leņķi un taisnās rokās turot priekšā novada avīzi un lasot. Šeit spēcīgākais izrādījās Vaiņodes vidusskolas 5. klases skolēns Rajens Eliass Vaitkus 4,17 min, otrajā vietā ierindojās Ričards Juzups un trešais palika Deniss Krastiņš

Spēka pārbaudījumos kopumā piedalījās 28 dalībnieki.

Attēli https://flic.kr/s/aHskxCAzvr

Author: Armands Radzuška