Aicinājums iesaistīties jaunā tūrisma piedāvājumā un mārketinga veidošanā

Sveiciens saimniekiem, uzņēmējiem un visiem pārējiem aktīvajiem un uzņēmīgajiem cilvēkiem Vaiņodes novadā. Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” aicina ikvienu iesaistīties 2 jaunu tūrisma piedāvājumu veidošanā un mārketingā. “Lūgums atsaukties, ja Jums ir interese.
Pieteikumus tiks gaidīti uz e-pastu lindad@celotajs.lv līdz 01.07.2017.
1. “Pārmantotās lauksaimniecības tradīcijas”

Par pamatu šim lauku tūrisma piedāvājumam būs lauku saimniecības, kurās tiek uzturētas pārmantotās tradīcijas lauksaimniecībā, zivsaimniecībā, amatniecībā, pārtikas ražošanā un pārstrādē.

Produkta koncepcija: apmeklētājiem atvērtas lauku saimniecības, interaktīvi muzeji un kolekcijas, kurās tūristi saistošā veidā var iepazīt un pieredzēt lauksaimniecības, zvejniecības un amatniecības kultūras mantojumu caur pakalpojumiem: saimniecības apskati, ekskursijām saimniecību muzejos un ražotnēs, rādot lauksaimnieciskos procesus no pirmsākumiem līdz mūsdienīgai ražošanai, demonstrējumiem un meistarklasēm, iepazīstinot ar senā mantojuma pielietojumu mūsdienās (zivju kūpināšana, maizes, cepšana, podniecība, utt.), interaktīvām programmas, degustācijām, saimniecību veikaliņiem, kur iegādāties produkciju un suvenīrus. Šīs saimniecības tiks saistītas agrotūrisma maršrutos, mārketinga kampaņās, veicinot ceļošanu un ilgāku uzturēšanos Latvijas un Lietuvas laukos.

2. “Vēsturiskie dārzi tūrismā”

Šajā projektā kopā ar profesionāliem dārzkopjiem plānojam izcelt vēsturiskās dārzkopības tradīcijas un mūsu dārzkopju izlolotās šķirnes – gan augļu, gan dārzeņu, gan garšaugu, kas ir vispiemērotākās mūsu klimatam, visgaršīgākās un visskaistākās. No kuriem āboliem izdodas vislabākās ābolmaizes? Kuriem ķiplokiem ir visstiprākā garša? Uz šiem jautājumiem centīsimies rast atbildes projekta gaitā.

Lai aicinātu tūristus iepazīt un novērtēt mūsu dārzus un to ražu, plānojam apkopot par tiem informāciju jaunā sadaļā “Lauku ceļotāja” mājas lapā un izveidot jaunus dārzu apceļošanas maršrutus. Ceram, ka šie pasākumi ļaus baudīt visiem interesentiem dārzu skaistumu pavasara ziedos un rudens augļu bagātībā, gan arī iegādāties stādus, sēklas, dārzu augļus, un saņemt konsultācijas par audzēšanu.

Sadarbībā ar dārzkopības speciālistiem esam izveidojuši jautājumus, lai apzinātu vēsturiskos augļu, stādu, garšaugu un dekoratīvos dārzus, kas vēlas sev piesaistīt apmeklētāju uzmanību. Pat tad, ja neesat domājuši par savu gadiem iekopto dārzu kā īpašu piesaisti tūristiem – varbūt ir vērts palūkoties uz to ar jaunu skatu – mūsu projektā varēsiet saņemt padomu no profesionāliem dārzniekiem, kā atjaunot, kopt un uzturēt savu dārzu, un no mums, „Lauku ceļotāja” – kā izveidot no tā piedāvājumu ceļotājiem un pircējiem.

Pieteikuma anketa atrodama ŠEIT

 

Ja jums rodas kādi jautājumi rakstiet uz e-pastu lindad@celotajs.lv, pieteikumus gaidīsim līdz 01.07.2017.

 

Ar cieņu,

Lauku ceļotājs

www.celotajs.lv

Author: Armands Radzuška