Aizsardzības ministrs  Raimonds Bergmanis  viesojas Vaiņodes vidusskolā

Piektdien, 1. aprīlī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis vidusskolēniem un jaunsargiem lasīja lekciju “Kā mēs sargājam Latviju?”, kā arī tikās ar jaunsargu instruktoru Andri Ceriņu.

Ministrs atzinīgi novērtēja mūsu skolas daudzpusīgo ārpusstundu nodarbību piedāvājumu un atzīmēja, ka Jaunsardzes apmācības ir papildus pienākums. Viņš atzīmēja, ka ne jau visi būs karavīri, bet ir pārliecināts, ka būs Latvijas patrioti un būs tie, kas rūpēsies par mūsu valsti.

Raimonds Bergmanis runāja par karavīra profesiju, norādīja, cik ļoti nozīmīga ir jauniešu fiziskā sagatavotība un  veselība,  pareizs un veselīgs uzturs, izglītība, rosinot jauniešus domāt par to, kāda ir katra Latvijas pilsoņa loma mūsu valsts aizsardzībā.

Prezentācijā ministrs iepazīstināja ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) veidiem, to ikdienas uzdevumiem un prioritātēm, sabiedrībai sniegto atbalstu, militārajām mācībām un starptautiskajām operācijām, par iespējām iesaistīties Zemessardzē un Jaunsardzē, aicināja izvērtēt skolēnu tik ļoti populārās elektroniskās vides drošību, kā arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem.

Sarunas beigās aizsardzības ministrs skolēniem novēlēja ik dienas divas lietas, „kas neko nemaksā” – vēlēšanos darīt un izvēli, ko darīt.

Vizītes laikā aizsardzības ministrs iepazinās arī ar plānoto munīcijas noliktavu kompleksa “Poligons” būvniecības gaitu Embūtes pagastā.

ministra vizite

Foto: Gatis Dieziņš, JIC.  https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/

Author: Armands Radzuška