Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām

14.jūnijs, plkst. 11:00

Šī gada 14. jūnijā aprit 80 gadi, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu.

Pieminot deportāciju upurus, 14. jūnijā no plkst. 11.00 pasākumā ar nosaukumu Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas.

Vaiņodes novadā vārdu lasīšana notiks Bātes-Vaiņodes evanģēliski luteriskā baznīca. Šeit kopumā tiks lasīti 39 deportēto cilvēku vārdi. Lasījumus veiks Vaiņodes novada kultūras darba organizatore Daiga Tihomirova.

Pasākumu Vaiņodes novadā rīko Vaiņodes novada dome un Vaiņodes kultūras nams.

Lasījumi tiks straumēti reāllaikā platformās LSM.lv un LNB.lv, kur būs pieejama Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem.

Piemiņas pasākumu „Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” rīko Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, „Karšu izdevniecības Jāņa sēta” un sabiedriskajiem medijiem.

Author: Armands Radzuška