Biedrība “4U”

 • Reģistrs: Biedrību un nodibinājumu reģistrs
 • Reģistrācijas datums: 06.02.2009
 • Reģistrācijas numurs: 40008136261
 • Juridiskā adrese: Avotu iela 4, Vaiņode, Vaiņodes pag., Dienvidkurzemes nov., LV-3435
 • Tālrunis: Vadītāja – Ivita Budrecka, 26836529
 • E-pasts: vainode4u@inbox.lv
 • Mājaslapa: 4U
 • “4U” pasākumi bildēs…

Aicinām visus kas sirdī jūtas jauni, jo šī organizācija ir “4U” – priekš tevis. Ja ir idejas, bet nav domubiedru, kas palīdz tās īstenot, tad nāc un pievienojies!

Par biedrību:

Biedrība tika dibināta 2009. gada 15. janvārī. Pirmā ideja par biedrības izveidi radās Artim Balodim. Tā kā pašam gribējās iesaistīties kādā NVO (nevalstiskā organizācijā), bet attāluma dēļ tas nebija iespējams. Tā arī Artis ierosināja nodibināt jauniešu biedrību savā pagastā.

Uz esošo momentu biedrībā ir 32 aktīvi biedri. Daudzpusīgums ir tas, kas raksturo mūsu biedrību, jo katram biedrības biedram ir sava aizraušanās, kopīgās aktivitātes ir tās, kas ļauj mūsu prasmes pilnveidot un rezultātā paveikt daudz labu lietu. Pašreiz pievienojušies Vaiņodes jauniešiem ir arī Embūtes, Priekules un pat Liepājas jaunieši.

Darbības mērķi:

 • Veicināt Vaiņodes pagasta jauniešu apziņas virzību uz ilgspējīgu attīstību un izglītību.
 • Organizēt biedrības biedru un citu interesentu savstarpēju koordināciju un pieredzes apmaiņu.
 • Meklēt sadarbības iespējas ar līdzīgām vietējām un ārvalstu organizācijām.

Paveiktais:

Ar Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij (Nīderlandes Karaliskais Viršu fonds), tika uzrakstīts projekts aktīvās atpūtas pasākumam “Vasarītis 2012”. Šis gads bija pēdējais, kurā Vaiņodes novadam bija iespēja sadarboties ar šo fondu projektu konkursa „Sabiedrība ar dvēseli” ietvaros. Mūsu projekts tika atzīts par labāko 2012. gada projektu Vaiņodes novadā, jo tas izcēlās ar savu daudzveidību, piesaistot dažādu paaudžu publiku. 2012. gada projektu svinīgais noslēguma pasākums norisinājās šī gada 26. janvārī Lielvārdē, uz kuru devās arī jauniešu biedrības «4U» pārstāvji Maija Linarte, Ivita Budrecka, Mārtiņš Fricsons un Vaiņodes novada domes projektu vadītājs Oskars Zvejs.
Bija patiess prieks piedalīties pasākumā un tikties ar Nīderlandes fonda KNHM pārstāvjiem un citu novadu projektu uzvarētājiem. Pasākumā bija ieradies arī Nīderlandes vēstnieks Latvijā, kurš pasākuma izskaņā sveica visus KNHM projektu uzvarētājus un vēlēja Latvijai turpināt Karaliskā Viršu fonda iesākto ceļu. Katram projektu uzvarētājam, pavisam 22 no visas Latvijas, vajadzēja prezentēt paveikto un arī mums bija jāstājas publikas priekšā un jāprezentē projekts. Sākumā par projektu un kāpēc tieši jauniešu biedrības projekts tika izvirzīts kā labākais projekts, pastāstīja Vaiņodes novada projektu vadītājs Oskars Zvejs. Maija Linarte kā projekta autore, pastāstīja nedaudz par pašu biedrību un tās darbību, bet pēc tam lieliski noprezentēja pasākumu ”Vasarītis”, pastāstīja par tā tapšanas darbiem un realizāciju. Pēc aplausiem sapratām, ka visiem patika mūsu projekts un iespējams, ka mūsu ideju pārņems arī citi. Arī pēc pasākuma nāca klāt un izteica komplimentus par projektu un aktīvajiem, brīvprātīgajiem «4U» jauniešiem. Prieks par veiksmīgi realizēto projektu! Izsakām lielu pateicību par palīdzību, atbalstu un iespēju – Inesei Freibergai, Oskaram Zvejam un KNHM pārstāvim Latvijā Niko Opdamam (Nico Opdam).

„Sabiedrība par atklātību – Delna” bija izsludinājusi konkursu “Jaunieši var”, tā nu mēs pieteicāmies šim projektam un pašlaik viņu realizējam. Gala mērķis ir izveidot nodomu protokolu, kas sekmētu jauniešu un pašvaldības sadarbības ilgtspējīgumu.

Šī projekta ietvaros paveiktais:

 • Esam apciemojuši Embūtes un Aizputes jauniešus. Pēc tikšanās sapratām, ka jauniešiem arī mūsu novadā vajag iespējas kā saturīgāk pavadīt savu brīvo laiku. Tādēļ laika gaitā ceram uz priekšlikumiem, paši mēģināsim rīkot aktivitātes, lai uzlabotu dzīves kvalitāti savā novadā.
 • Vaiņodes bibliotēkā tikāmies ar pagasta iedzīvotājiem kā rezultātā nonācām pie secinājuma, ka jauniešiem ir nepieciešama tikšanās vieta, kur varētu nodarboties ar dažādām aktivitātēm. Dažas idejas par tāda centra izveidi smēlāmies no Aizputes jauniešiem.
 • Projekta gaitā pie mums ciemojās arī Liepājas jaunatnes centra direktors Pāvels Jurs, kas jauniešiem palīdzēja apsvērt savas vajadzības un saskatīt savas iespējas novada mērogā.
 • Vēlāk skolā viesojās jaunieši no Latvijas Lepnuma – Matīss un Oskars Barkovski, kas runāja ar jauniešiem par dzīves vērtībām, labdarības iespējām savā pagastā. Jaunieši ieteica arī veidus kā attīstīt tūrismu mūsu novadā.
 • Pateicoties jauniešiem, kas ieradās uz pasākumu, lektori atzīst, ka pasākumi bijuši izdevušies.
 • Biedrība „4U” organizēja sporta festivālu Vaiņodes vidusskolā, kurā piedalījās 90 Vaiņodes novada sākumskolas skolēni.
 • Jauniešu biedrība no dibināšanas brīža realizē sadarbību ar Britu padomes (British Council) atbalstīto projektu „Dreams + Teams”, kurš noris no 2005.gada un turpinās joprojām. Projekta mērķis ir attīstīt līdera spējas un veicināt sadarbības prasmju attīstību.
 • „Dreams + Teams” ietvaros 2009.gadā kopīgi tika realizēti labdarības projekti – koncerts Aizvīķu pansionātā un Vaiņodes novada dabas parka „Joda dambis” sakopšanā.
 • Jauniešu biedrība „4U” 2009.gada vasarā kopā ar Vaiņodes pagasta Kalna un Celtnieku ielas iedzīvotājiem realizēja projektu „Spēļu un atpūtas laukums”.
  Projektu finansēja Liepājas Novada fonds, Hipotēku un Zemes banka. Projekta rezultātā izveidoja bērnu spēļu laukumu ar dažādām spēļu iekārtām, smilšu kasti, soliņiem un lapeni. Projekta realizācijā iesaistījās vietējie uzņēmēji, pašvaldība un iedzīvotāji.

.

Author: Mārtiņš